Lietuvoje

2017.02.09 16:03

Po Kauno tardymo izoliatoriaus skandalo gauta skundų ir iš kitų įkalinimo įstaigų

ELTA2017.02.09 16:03

Kalėjimų departamento ir Kauno tardymo izoliatoriaus vadovai nušalinti, kol nesibaigs Teisingumo ministerijos sudarytos komisijos tyrimas, sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė. Ministrės teigimu, jau gauta nusiskundimų ir iš kitų įkalinimo įstaigų.

Pareigūnų nušalinimo priežasčių ministrė teigė nenorinti komentuoti kol nebus baigtas patikrinimas, bet pabrėžė, jog jie nušalinti paaiškėjus tam tikriems faktams ir tam, kad netrukdytų tyrimui. Tyrimą vykdanti komisija buvo nuvykusi ir į Kauno tardymo izoliatorių, kur bendravo su buhaltere Rasa Kazėnaite.

„Komisija atsivežė papildomos informacijos, kurios šiandien komentuoti nenorėtume“, – ketvirtadienį teigė M. Vainiutė.

Anot M. Vainiutės, ministerijai įsteigus anoniminę pasitikėjimo elektroninio pašto dėžutę, jau gauta informacijos ir apie galimus pažeidimus kitose įkalinimo įstaigose. Informacijos, pasak ministrės, pateikė ir Seimo nariai.

„Ne tik iš Kauno izoliatoriaus (...) ir iš kitų įkalinimo įstaigų (...), pavyzdžiui, iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus“, – kalbėjo ministrė.

Ministrės teigimu, tyrimas formaliai turi būti baigtas per 2 mėn., bet jį pabaigti bus stengiamasi kaip galima greičiau.

Nušalintą Kalėjimų departamento vadovę Živilę Mikėnaitę laikinai pavaduoja šio departamento patarėjas Antanas Laurinėnas, o nušalintą Kauno tardymo izoliatoriaus laikinąjį vadovą Edvardą Kviatkauską – pavaduotojas Arvydas Venclovas.

Teisingumo ministerija yra pradėjusi tarnybinį tyrimą dėl Ž. Mikėnaitės ir E. Kviatkausko galimų finansinių ir tarnybinių pažeidimų. Tyrimas pradėtas gavus Kauno tardymo izoliatoriaus buhalterės Rasos Kazėnienės pranešimą apie galimas korupcijos ir neskaidrių viešųjų pirkimų apraiškas izoliatoriuje, kuriam iki 2015 m. vadovavo Ž. Mikėnaitė.

Teisingumo ministerija įvertinti Kauno tardymo izoliatoriaus viešuosius pirkimus paprašė Viešųjų pirkimų tarnybos, o galimus kitus korupcinius veiksmus – Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos.

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį pareiškė, kad Teisingumo ministerija turi atsakyti į visus klausimus apie galimas neskaidrias veiklas tiek Kalėjimų departamente, tiek Kauno tardymo izoliatoriuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt