Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.09 10:46

Skelbia viešą atranką į VRK narius

LRT.lt 2017.02.09 10:46

Teisingumo ministerija skelbia viešą atranką Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių vietoms užimti. Atranka skelbiama, vadovaujantis VRK įstatymo nuostatomis, jog šią komisiją sudaro Seimas po eilinių ar pirmalaikių Seimo rinkimų praėjus ne mažiau kaip 140 ir ne daugiau kaip 200 dienų, teigiama pranešime spaudai.

Teisingumo ministras turi pasiūlyti dviejų asmenų kandidatūras, kuriuos Seimas skiria slaptu balsavimu. Pretendentų kandidatūros Seimui turi būti pateiktos iki š. m. kovo 10 d.

Pretendentai į Vyriausiosios rinkimų komisijos narius turi būti Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie pagal Lietuvos Seimo rinkimų įstatymą gali būti kandidatais į Seimo narius, ir per paskutinius trejus Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą arba referendumus nebuvo atleisti iš rinkimų ar referendumo komisijos už rinkimų ar Referendumo įstatymų pažeidimą. Teisingumo ministro siūlomi kandidatai taip pat privalo turėti aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą.  

Norintieji dalyvauti atrankoje į Vyriausiąją rinkimų komisiją asmenys turi Teisingumo ministerijai pateikti šiuos dokumentus:

prašymą teikti kandidatūrą į komisijos narius;

gyvenimo aprašymą;

motyvacinį laišką;

asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;

aukštąjį teisinį išsilavinimą pagrindžiančio dokumento kopiją.

Dokumentus galima pateikti asmeniškai arba siųsti registruotu laišku, adresu Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius, arba el. p. rastine@tm.lt. Dokumentai priimami iki 2017 m. kovo 3 d. (įskaitytinai). Dokumentų, siunčiamų registruotu paštu, išsiuntimo žyma turi būti ne vėlesnė nei 2017 m. kovo 3 d.

Kandidatams taip pat svarbu žinoti, kad komisijos nariai darbo VRK laikotarpiu turi sustabdyti savo narystę partijose ir negali dalyvauti jų veikloje, taip pat, kad šios pareigos nesuderinamos su pareigomis kitose rinkimų ar referendumo komisijose, su kandidato į Seimo narius, kandidato į Respublikos Prezidentus ir jo patikėtinio, kandidatų į savivaldybės tarybos narius bei jų atstovų, rinkimų ar referendumo stebėtojų statusu, taip pat su Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvinės grupės referendumui surengti nario statusu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi