Lietuvoje

2017.02.09 14:24

Baigiasi registracija dėl G. Kildišienės atlaisvintos vietos

Ketvirtadienį baigiasi politinės kampanijos dalyvių registracija į laisvą Seimo nario vietą. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, trečiadienį norą dalyvauti Seimo nario rinkimuose Anykščių–Panevėžio apygardoje buvo pareiškusios 9 partijos ir du savarankiški pretendentai. Viena iš pretendenčių – buvusi Seimo narė Loreta Graužinienė. 

Pasak komisijos pirmininko Zenono Vaigausko, susidomėjimas rinkimais yra didelis.

Viena iš pretendenčių – buvusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė vėl nusprendė kandidatuoti į Seimą.

L. Graužinienė registravosi kaip nepriklausoma kandidatė, ji anksčiau pasitraukė iš Darbo partijos. Politikė DELFI teigė, kad sprendimą priėmė matydama, jog Seime reikia patyrusių politikų.

„Pailsėjau per tas dienas, stebėjau politinius procesus, tikrai matau, kad šiuo metu Seime reikalingas patyręs politikas. Manau, kad tikrai esu pajėgi padėti įgyvendinti tuos sprendimus, kurie reikalingi Lietuvos žmonėms.

Manau, kad turiu, ką pasakyti žmonėms, turiu patirtį. Vienas žmogus kažkokių naujovių nepadarys, bet jeigu ryžtingas premjeras ar dauguma pateiks reikalingus sprendimus, įstatymų projektus, aš tikrai turiu tą patirtį ir galėčiau ženkliai prisidėti prie įstatymų rengimo. Bet čia yra vienmandatė apygarda ir pagrindinė užduotis yra padėti rajonui, to krašto žmonėms, kelti jų problemas, todėl darbo specifika yra šiek tiek kitokia“, – kalbėjo L. Graužinienė.

Anykščių-Panevėžio apygardoje taip pat kandidatuos Kristupas Krivickas kaip Centro partijos atstovas, Darbo partijos kandidatas Ričardas Sargūnas, socialdemokratų atstovė Auksė Kontrimienė, konservatorius Valentinas Stundys. Taip pat kiti nepriklausomi kandidatai Mindaugas Pauliukas, Valentinas Šapalas ir Ilona Stasiūnė. Kandidatų registracija dar nėra baigta.

Seimo nario rinkimai šioje apygardoje rengiami, mandato atsisakius čia išrinktai Valstiečių ir žaliųjų narei Gretai Kildišienei. Ji iš Seimo pasitraukė, viešumon iškilus informacijai apie galbūt iš darbovietės pasisavintas lėšas bei kilus skandalui dėl visureigio nuomos iš bendrovės „Agrokoncernas“.

Seimo nario rinkimai Anykščių–Panevėžio apygardoje vyks balandžio 23 dieną.