Lietuvoje

2017.02.08 19:02

Santariškių klinikose atlikta reta operacija: du vaikai – it laimėję loterijoje

Santariškių klinikų Širdies ir krūtinės chirurgijos centre du vaikai gali jaustis it laimėję loterijoje – 13 metų berniukui ir 15 metų mergaitei klinikų medikai atliko tokią širdies operaciją, kokių iki šiol Europoje vaikams atlikta labai nedaug, rašoma pranešime spaudai.

„Nepaprastai džiaugiamės, kad pavyko aortos vožtuvų burių rekonstrukcijos operacijos nauju būdu su specialią biologinę medžiagą, iš kurios operacijos metu suformavome visas vožtuvo bures. Tai naujas kokybinis žingsnis gydant aortos vožtuvo ydą paaugliams ir jauniems žmonėms.

Visada stengiamasi pataisyti nesandarų aortos vožtuvą, bet nepavykus vožtuvo plastikai, tenka jį protezuoti. Naujas metodas tinkamas tokiems aortos vožtuvams, kur abejotinas vožtuvo pataisymas įprastiniais metodais", – apie inovatorišką operaciją pasakoja VUL Santariškių klinikų širdies chirurgas dr. Virgilijus Tarutis.

Aortos vožtuvo įgimta patologija yra viena iš dažnesnių įgimtų širdies ydų. Greitai progresuojančias aortos vožtuvo ydas tenka gydyti chirurginiu būdu vaikystėje.

Tokie vaikai gydomi VUL Santariškių klinikose, todėl klinikų medikai nuolat ieško moderniausių būdų padėti savo jauniesiems pacientams.

Daugiau – įraše.