Lietuvoje

2017.02.08 16:40

V. Pranckietis balsuos už vaiko teises apsaugantį įstatymą

ELTA2017.02.08 16:40

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, trečiadienį susitikęs su šeimoms atstovaujančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, aptarė per Seimo neeilinę sesiją planuojamus priimti vaiko teises apsaugančius įstatymus. 

„Nusprendėme pritarti įstatymo projektui ir jį vasario 14 d. palaikyti ir įteisinti“, – po susitikimo žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Jis sakė balsuosiąs už Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas ir tikisi kitų parlamentarų palaikymo.

„Manau, kad gana vieningai bus priimtas įstatymas. Sutarėme ir dėl to, kad jis nebūtinai yra užbaigtas, jis gali būti tobulinamas, jeigu pamatysime, kad gyvenimas parodo kažkokių kitokių problemų, ir jos iškyla“, – sakė V. Pranckietis.

Seimo vadovo teigimu, pokalbis buvo konstruktyvus, į „vienus vartus“. „Dėl smurto apibrėžimo visi sutinka. (...) Susitarėme dar dėl vienos taisyklės, kad vaikus galima mylėti ir be jokio įstatymo“, – pridūrė V. Pranckietis.

Seimo valdyba nutarė vasario 14 d. sušaukti Seimo neeilinę sesiją vaiko teisių apsaugos klausimams aptarti. Sesijos darbotvarkėje – Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai, Civilinio kodekso, Baudžiamojo kodekso pataisos, kiti dokumentai, primena ELTA.

Taip pat planuojama diskusija dėl vaiko teisių apsaugos tobulinimo, kurioje dalyvaus socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Seimo nariai.

Neeilinėje sesijoje Seimui bus pateiktas siūlymas sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl Efektyvaus vaiko teisių apsaugos užtikrinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.