Lietuvoje

2017.02.08 12:36

L. Linkevičius susitiko su Gruzijos ministru europinei integracijai

LRT.lt2017.02.08 12:36

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 8 dieną susitiko su Gruzijos valstybės ministru europinei ir euroatlantinei integracijai Viktoru Dolidze. Ministrai aptarė pasiruošimą artėjančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos darbotvarkę, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo, kad ruošiantis lapkričio 24 d. Briuselyje vyksiančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, reikės rasti teisingą balansą tarp praktinių Rytų partnerystės įgyvendinimo rezultatų ir platesnės strateginės vizijos. Lietuva pasirengusi glaudžiai koordinuotis ir remti Gruzijos siekius artėjančiame susitikime.

L. Linkevičius pabrėžė, kad ne mažiau svarbu yra nelėtinti ES ir Gruzijos Asociacijos susitarimo įgyvendinimo tempo. 

„Sunkiu ir atkakliu darbu Gruzija užsitarnavo Rytų partnerystės lyderės vardą, tačiau, kaip rodo patirtis, tokį titulą šalims lengviau gauti, nei  jį išsaugoti. Tikiu, kad Gruzija ir toliau demonstruos kantrybę, susitelkimą ir atkaklumą bei išvystys gerą pagreitį įgyvendinant Asociacijos susitarime numatytas reformas“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Ambicingas Asociacijos susitarimas, visa apimtimi įsigaliojęs 2016 m. liepos 1 d., padės Gruzijai modernizuoti įvairias valstybės valdymo sritis bei toliau nuosekliai gilinti europinę integraciją. Baigiama derinti 2017–2020 m. Asociacijos darbotvarkė nustatys svarbiausius artimiausios trukmės tikslus. 

Kalbėdamas apie Gruzijos integraciją į NATO, Lietuvos ministras pažymėjo, kad Lietuva palaiko Gruzijos siekius ir paragino naudotis turimomis priemonėmis gilinti Gruzijos ir NATO bendradarbiavimą.