Lietuvoje

2017.02.08 09:27

Primenama temperatūra, į kurią turėtų atkreipti dėmesį mokyklos ir darbdaviai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.02.08 09:27

Sinoptikams šiomis dienomis prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija ir Valstybinė darbo inspekcija primena svarbią informaciją mokykloms ir darbdaviams.

Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad oro temperatūrai nukritus iki 20 laipsnių ir žemiau, pradinių klasių mokiniai ir penktokai į ugdymo įstaigas gali neiti. Temperatūrai nukritus iki 25 laipsnių šalčio, į mokyklas gali neiti ir vyresni mokiniai. Tokios dienos įskaičiuojamos į mokymosi dienų skaičių, už jas nereikia atidirbti vėliau.

Tuo metu Valstybinė darbo inspekcija primena, kad darbdaviai privalo atsižvelgti į šalčius ir darbuotojams sudaryti tinkamas sąlygas dirbti ne tik lauke, bet ir patalpose. Neigiamai temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių, privaloma dirbantiesiems lauke ar nešildomose patalpose leisti pailsėti po 10 minučių, kas pusantros valandos, taip pat juos aprūpinti specialiais darbo drabužiais, saugančiais nuo šalčio. Jei oro sąlygos kelia grėsmę darbuotojų sveikatai, darbai turi būti nutraukti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.