Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.07 20:10

ES oficialiai pratęsė Šengeno erdvės sienų kontrolę dar trims mėnesiams

BNS 2017.02.07 20:10

Europos Sąjunga (ES) antradienį Šengeno erdvės vidaus sienų kontrolę oficialiai pratęsė dar trimis mėnesiais, nes Bendrija tebesistengia susidoroti su migrantų krize.

Pirmą kartą ES sienų kontrolė buvo įvesta 2015 metais, kai Europą užliejo didžiulė migrantų banga iš Sirijos, Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių, paskui ji buvo pratęsiama. Paskutinį kartą ši priemonė buvo pratęsta lapkričio mėnesį, bet jos galiojimas baigiasi vasario viduryje. Tad dabar ji oficialiai pratęsta iki gegužės 11 dienos.

„Pradedant nuo 2017-ųjų vasario 11 dienos, kai ankstesnis pratęsimas baigiasi, Austrija, Vokietija, Danija, Švedija ir Norvegija pratęs proporcingą laikiną sienų kontrolę daugiausia trims mėnesiams“, – nurodoma Bendrijos šalių pranešime.

Briuselis yra sakęs, kad iki 2016 metų pabaigos norėtų atkurti visiškai laisvą judėjimą Šengeno zonoje, į kurią įeina 22 ES šalys ir Norvegija, Islandija, Šveicarija bei Lichtenšteinas.

Tačiau Europos Komisija, Europos Sąjungos vykdančioji institucija, praėjusį mėnesį pažymėjo, kad „sąlygos..., leidžiančios sugrįžti prie normaliai funkcionuojančios Šengeno zonos, dar nėra visiškai patenkintos“.

Sienų kontrolės pratęsimui oficialiai turi pritarti visos 28 ES valstybės.

ES migracijos reikalų komisaras Dimitris Avramopoulos tikina, kad Šengeno zona – vienas įspūdingiausių ES pasiekimų ir kertinis judėjimo laisvės principo akmuo – sugrįš prie normalaus funkcionavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi