Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kurio Seimo nario automobilis mums kainuoja brangiausiai?

Seimo kanceliarija paskelbė, kaip parlamentinei veiklai skirtus pinigus naudoja naujos kadencijos Seimo nariai. Kaip jau įprasta, liūto dalis lėšų skirta automobilių nuomai. Kai kurie parlamentarai įsigudrino mašinoms išleisti visą įmanomą sumą.

Seimo kanceliarija paskelbė, kaip parlamentinei veiklai skirtus pinigus naudoja naujos kadencijos Seimo nariai. Kaip jau įprasta, liūto dalis lėšų skirta automobilių nuomai. Kai kurie parlamentarai įsigudrino mašinoms išleisti visą įmanomą sumą.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį maksimali parlamentinių išlaidų suma buvo 6574 Lt. Parlamentines lėšas iki paskutinio cento išnaudojo dešimtys Seimo narių.

Prabangiausią mašiną pasirinko „tvarkietis“?

Net 16 parlamentarų automobilių nuomai išleido du trečdalius visų parlamentinių lėšų ar daugiau.

Neabejotinas lyderis – „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius, kas mėnesį už mašiną mokėjęs po kiek daugiau nei 2 tūkst. Lt. Jis vienintelis automobilio nuomai per tris mėnesius išleido daugiau kaip 6 tūkst. Lt.

Dar penki parlamentarai nuomai nepagailėjo 5 tūkst. Lt viršijančios sumos. Tai konservatoriai Mantas Adomėnas ir Emanuelis Zingeris, „darbiečiai“ Sergejus Dmitrijevas ir Valentinas Bukauskas bei „tvarkietė“ Ona Valiukevičiūtė.

A. Kubilius atleido diržą?

Ketverius metus diržų veržimosi politiką propagavęs ekspremjeras Andrius Kubilius taip pat patenka tarp lyderių. Jis per tris mėnesius už nuomojamą mašiną paklojo beveik 4,2 tūkst. Lt parlamentinių lėšų – tik šiek tiek mažiau, nei „Lexus“ nuoma dar ankstesnėje kadencijoje pagarsėjęs socdemas Algimantas Salamakinas.

Beje, prie vairo A. Kubilius sėdo po ketverių metų pertraukos. Kol konservatorių lyderis ėjo premjero pareigas, jį visur ir visada vežiojo Vadovybės apsaugos departamento limuzinas su vairuotoju.

Mazuronių išlaidos: tėvas ir sūnus nuomojasi tokias pat mašinas

Įdomus sutapimas „tvarkiečių“ gretose. Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis per tris mėnesius už nuomojamą mašiną sumokėjo 4602,54 Lt. Lygiai tiek pat, centas į centą, sumokėjo ir jo sūnus, parlamentaras Andrius Mazuronis.

Abu Mazuroniai DELFI patvirtino išsinuomoję tos pačios markės automobilius – abu jie važinėja „Škodomis“.

„Tie automobiliai yra skirtingi, bet tai yra „Škodos“. Bijau pasakyti, bet nuomos kaina kažkur panaši“, – DELFI sakė V. Mazuronis.

Beje, nuomojamos mašinos pagundai neatsispyrė ir „Drąsos kelio“ frakcijos narys Valdas Vasiliauskas – buvęs dienraščio „Lietuvos žinios“ vyriausiasis redaktorius. Jo vadovaujamas dienraštis ne sykį kritikavo tokį valstybės pinigų panaudojimą.

Daugiausiai parlamentinių lėšų automobilio nuomai praėjusį ketvirtį skyrę Seimo nariai:

1. Vytautas Kamblevičius 6025,80

2. Mantas Adomėnas 5550

3. Sergejus Dmitrijevas 5506,35

4. Ona Valiukevičiūtė 5519,63

5. Emanuelis Zingeris 5494,86

6. Valentinas Bukauskas 5296,39

7. Sergejus Jovaiša 4855,86

8. Valdas Vasiliauskas 4813,47

9. Andrius Mazuronis 4602,54

10. Valentinas Mazuronis 4602,54

11. Arimantas Dumčius 4500

12. Petras Narkevičius 4370,16

13. Algimantas Salamakinas 4340

14. Domas Petrulis 4200,12

15. Andrius Kubilius 4197,74

16. Raimundas Paliukas 4067,95

Beje, buvo ir tokių parlamentarų, kurie automobiliams išleido visas įmanomas parlamentines lėšas. Skirtumą tarp automobilio nuomos kaštų ir maksimalios sumos jie priskyrė kategorijai „Transporto priemonės eksploatavimas, techninė priežiūra, remontas“. Taip parlamentines lėšas iki cento panaudojo socdemas Mindaugas Bastys ir jau minėtas „darbietis“ V. Bukauskas.

Iš viso parlamentarai per tris mėnesius panaudojo parlamentinių lėšų už 790,51 tūkst. Lt. Tai šiek tiek mažiau nei ankstesnį ketvirtį. Per paskutinius tris praėjusių metų mėnesius parlamentinėms išlaidoms panaudota beveik 803,67 tūkst. Lt.