Lietuvoje

2017.02.07 21:53

Vokietijos ministrė: Lietuvos laisvė niekada daugiau nebus paaukota

ELTA2017.02.07 21:53

Visos Aljanso narės yra besąlygiškai įsipareigojusios vykdyti savo NATO įsipareigojimus, sakė Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen oficialioje NATO daugianacionalinio bataliono pristatymo ceremonijoje, kurioje dalyvavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Lietuva niekada nebebus viena. Jos žmonių ateitis yra užtikrinta didžiausio visų laikų karinio Aljanso. Lietuvos laisvė ir nepriklausomybė niekada daugiau nebus paaukota. Visi Lietuvos sąjungininkai vykdo Aljanso įsipareigojimą be jokių kompromisų“, – sakė U. von der Leyen.

Kaip ELTA jau rašė, visą priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę sudarys apie 1 200 karių iš Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų, Liuksemburgo ir Norvegijos, o 2018 m. prie grupės prisijungs Kroatijos ir Prancūzijos pajėgos. Pajėgos batalione bus rotuojamos kas 6 mėnesius.

Dėl Rusijos intervencinių veiksmų Ukrainoje ir pasikeitusios saugumo situacijos Varšuvos NATO viršūnių susitikime valstybių lyderiai priėmė sprendimą nuo 2017 m. trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje sustiprinti sąjungininkų buvimą dislokuojant po NATO priešakinių pajėgų bataliono dydžio kovines grupes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.