Lietuvoje

2017.02.07 11:39

TSPMI ketvirtis amžiaus: nuo pirmųjų laisvų minčių apie politiką iki pasaulio elito ruošimo

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) švenčia 25 metų sukaktį. Kaip pasakoja VU TSPMI dėstytojai, Institutas iš patalpos, kurioje galima buvo pradėti laisvai reikšti mintis apie politinę sistemą, išaugo į elitą pasauliui ruošiančios institucijos.

„Politikos mokslai Lietuvoje prasidėjo ir atsigavo kartu su Sąjūdžiu, kai atsirado galimybė laisvai reikšti mintis, nagrinėti, kas yra politinė sistema, kaip ji turėtų veikti, ką jai galima būtų patarti, kaip būtų galima ją pataisyti. O prieš 25 metus turbūt svarbiausias dalykas buvo tai, kad politikos mokslas tam tikra prasme tapo instituciniu reiškiniu“, – pasakoja VU TSPMI dėstytojas prof. Gediminas Vitkus.

Pasak jo, pradžia buvo kukli – nedidelė patalpa Baltupiuose, tuomet ten buvusiame Filosofijos fakultete. Visų pirma TSPMI veikla buvo orientuota į tarptautinius santykius. 

Šiuo metu pagrindinė Instituto vizija, pasak VU TSPMI dėstytojo doc. Liutauro Gudžinsko, ruošti elitą.

„Mes esame užsibrėžę viziją – ruošti elitą pasauliui ir Lietuvai. Dažnai žodis „elitas“ suvokiamas negatyviai, bet jeigu žiūrėtume į politiką, politikos reiškinius, tai elitas turi labai rimtą vaidmenį vesti daryti tam tikrus pokyčius įvairiose srityse“, – pabrėžia L. Gudžinskas.

Plačiau – pokalbio įraše.