Lietuvoje

2017.02.06 20:13

Lietuvos kariai pradeda dalyvavimą JAV vadovaujamos koalicijos operacijoje Irake

LRT.lt 2017.02.06 20:13

Vasario 7 d. Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė pradeda tarnybą JAV vadovaujamos koalicijos operacijoje Irake „Įgimtas ryžtas“ (angl. Operation Inherent Resolve, OIR). Šešių Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė priskirta Danijos karių kontingentui, kuriame taip pat tarnauja Latvijos ir Estijos kariai, teigiama pranešime spaudai.

Lietuvos kariai kartu su sąjungininkais treniruos Irako saugumo pajėgų karius, vykdys jų karinį rengimą ir mokymą, taip pat užtikrins saugumą mokymo vietoje. Kaip ir kitose šiuo metu vykstančiose operacijose, Lietuvos kariai dalyvausiantys operacijos Irake metu kovinių užduočių nevykdys.

Prieš išvykdami į operacijos rajoną Irake Lietuvos kariai beveik pusę metų dalyvavo įvairiuose kursuose, treniravosi tiek Lietuvoje, tiek ir Danijoje.

Lietuvos kariai į tarptautinę operaciją Irake siunčiami pagal 2016 m. birželio 29 d. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimą, kuriame numatyta į JAV vadovaujamos koalicijos operaciją „Įgimtas ryžtas“ siųsti iki 30 karių ir valstybės tarnautojų.

Dalyvavimas tarptautinėse operacijose yra svarbi Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų tarptautiniam saugumui išraiška, taip pat priemonė stiprinti ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką, NATO kolektyvinę gynybą ir karinį bendradarbiavimą.