Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.06 17:18

L. Linkevičius: priekaištų dėl reformų Kijevui turime, bet reikia palaikyti ukrainiečių motyvaciją

ELTA 2017.02.06 17:18

Įtampą Ukrainoje didina ne tik kovos veiksmai rytinėje šalies dalyje, bet ir gyventojų nepasitenkinimas valdžios veiksmais kovojant su korupcija, bet Briuselis turi palaikyti Kijevo motyvaciją tęsti reformas, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Europos Sąjunga (ES) turi priekaištų Kijevui įgyvendinant reformas ir kovojant su korupcija, ir nors Ukraina priėmė daug svarbių teisės aktų, dabar atėjo laikas juos įgyvendinti realiai“, – Eltai telefonu sakė L. Linkevičius po Bendrijos ministrų susitikimo Briuselyje, kur buvo aptarta Ukrainos pažanga vykdant reformas. Ministro teigimu, korupcija Ukrainai kelia tokią pačią grėsmę kaip ir kovos veiksmai rytinėje šalies dalyje.

„Dabar žmonės ne mažiau jautriai reaguoja į tai (korupciją, – ELTA), nes jie pavargę nuo nepriteklių, nuo gyvenimo lygio kritimo, kainų augimo“, – sakė L. Linkevičius.

Ministro teigimu, ES vyrauja supratimas, kad reformas Ukrainoje remti būtina ir nėra priežasčių peržiūrėti dabartinę Briuselio politiką Kijevo atžvilgiu, bet ekspertinė, finansinė ir politinė parama turi atsispindėti rezultatuose. L. Linkevičius taip pat pastebėjo, kad ES turi išnaudoti visus dabar naudojamus interesus išlaikyti ukrainiečių motyvaciją reformuotis, o vienas iš būdų kaip tai padaryti galėtų būti ES patariamosios misijos išplėtimas į Ukrainos regionus.

„Visi supranta, kad situacija sudėtinga, šalis kariauja (...). Tai, kad mes tai suprantame, nereiškia, jog turime nuleisti reikalavimų kartelę“, – Eltai sakė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministerijos išplatintame pranešime taip pat teigiama, kad posėdžiavę ministrai išreiškė susirūpinimą dėl atsinaujinusios karinės eskalacijos ir humanitarinės situacijos Rytų Ukrainoje, ypač Avdijivkos mieste. Per atsinaujinusias kovas Donbase prie Avdijivkos nuo praėjusios savaitės žuvo per 30 žmonių – karių ir civilių, o nuo 2014 m. vykstantis konfliktas jau pareikalavo daugiau kaip 9 800 gyvybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi