Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.06 08:56

Mūšis dėl imigracijos įsako JAV nesibaigia

Jungtinėse Valstijoje mūšis dėl prezidento įsako neįsileisti septynių valstybių piliečių nesibaigia. Federaliniam apeliaciniam teismui atmetus Teisingumo departamento prašymą atkurti įsako veikimą, Vašingtono ir Minesotos valstijoms, kurių skundai teismui privertė stabdyti prezidento įsaką, nurodyta pateikti daugiau dokumentų. 

Viceprezidentas Mike`as Pence`as perspėjo, kad administracija stengsis, kad įsakas vėl pradėtų veikti, o kol jis užšaldytas, dokumente minimų šalių piliečiai skuba patekti į JAV.

Tarp jų – ir Irano pilietis Nima Enayatis, kuris turi Amerikos vizą, kad Stanfordo universitete galėtų atlikti robotų chirurgijos tyrimus, kurie būtini daktaro laipsniui Milano universitete gauti. Jis gavo inžinieriaus diplomą Teherane, magistro laipsnį Milano politechnikos universitete, kur rengėsi gauti ir daktaro laipsnį, dirbo šešerius metus, bet kelią pastojo Amerikos prezidento įsakas neįsileisti Irano, Irako, Sirijos ir dar kelių šalių piliečių. 

Jo neįsileido į Turkijos oro linijų lėktuvą prieš savaitę, bet dabar jis gali keliauti. Sėkmingai užsiregistravo į Emyratų oro linijų lėktuvą, kuriuo iš Milano nuskris tiesiai į Niujorką.

„Taip ilgai laukiau vizos, daug energijos, emocijų... Galop kelios savaitės laukiant, stebint žinias – vieną dieną gali vykti, kitą –  ne.. Dabar pagaliau galiu vykti, taip ilgai dirbau, esu patenkintas“, – sakė jaunas mokslininkas iš Irano.

Jis tikisi, kad suspės ir neabejoja, kad administracija pasieks, jog draudimas įvažiuoti septynių šalių piliečiams, vėl įsigalios, bet tikriausiai dar ne pirmadienį. 

Valstybės departamentas pranešė, kad apie 60 tūkst. Amerikos išduotų vizų vėl įsigaliojo po to, kai prezidento įsakas buvo įšaldytas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi