Lietuvoje

2017.02.06 12:45

LEU ir VDU pasirašė integracijos sutartį

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2017.02.06 12:45

Lietuvos edukologijos universitetas Vilniuje ir Kaune veikiantis Vytauto Didžiojo universitetas pasirašė universitetų integracijos sutartį. Tai – pirmasis žingsnis universitetus apjungiant į vieną aukštojo mokslo įstaigą.

Planuojama, kad studentų priėmimas į sujungtą universitetą bus vykdomas nuo 2018 m. rudens. Jungtinis universitetas veiks ir Vilniuje, ir Kaune. Jo pavadinimas bus Vytauto Didžiojo universitetas. 

Sutartį pirmadienį pasirašė VDU ir LEU tarybų pirmininkai – kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus bei Henrikas Algirdas Juškevičius, taip pat abiejų universitetų rektoriai, Senatų vadovai. Ja aukštosios mokyklos įsipareigoja stiprinti kokybę, telkti mokslo ir studijų potencialą, didinti tarptautinį konkurencingumą, konsoliduoti žmogiškuosius, infrastruktūrinius ir finansinius įstaigų išteklius.

„Žengiame žingsnį, kuris praktiškai parodo, kad mes einame kartu su gyvenimu, kad mums svarbus mūsų mokslo lygis, kad mes dedame visas pastangas tą lygį išlaikyti ir tobulinti (...). Džiaugiuosi, kad šiandien galime pirmą žingsnį žengti ir žengti jį pirmieji“, – prieš pasirašydamas sutartį sakė V.Adamkus.

„Turime savo tvirtus, gerus planus, kaip ir ką reikia daryti, kad dviejų universitetų jungimosi procesas būtų labai sklandus, dalykiškas, netgi pavyzdys kitiems universitetams, kurie, mano nuomone, šioms mūsų procedūroms ne tik pritars, bet ir patys ieškos būdų (...), kad mūsų aukštojo mokslo sistema sklandžiai funkcionuotų“, – per ceremoniją sakė LEU rektorius Algirdas Gaižutis.

VDU rektorius Juozas Augutis pabrėžė, kad konsolidacija aktyviai imamasi svarbios misijos – mokytojų rengimo, mokytojų kvalifikacijos, mokyklos problemų sprendimo.

„Aš asmeniškai tikiu, kad šis padarytas žingsnis bus pavyzdys ir kitiems Lietuvos universitetams, aukštosioms mokykloms, kad reikia ne spirtis prieš procesus, bet galima surasti būdus, kaip suderinti ir savus interesus, ir tuo pačiu valstybės“, – sakė jis.

Lietuvos edukologijos universitetas vadinsis VDU Edukologijos akademija, kurioje, išnaudojant abiejų aukštųjų mokyklų pajėgas, bus rengiami naujos kartos mokytojai. 

Neseniai Vyriausybė pristatė planuojamos aukštojo mokslo tinklo pertvarkos gaires. Iš beveik pusšimčio aukštųjų mokyklų liktų daugiausiai 5 valstybiniai universitetai. Numatomos pertvarkos visuomenėje sukėlė aktyvias diskusijas, kiek aukštųjų mokyklų reikia šaliai.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5