Lietuvoje

2017.02.05 22:47

Gelbėtojai moko vaikus elgesio ant ledo

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.02.05 22:47

Alytaus apskrities ugniagesiai–gelbėtojai mokinius kviečia į neįprastas pamokas ant užšalusių ežerų ledo. Ir perspėja, kad lipti galima ant ne plonesnio nei 7 centimetrai ledo.

Saugus ledo storis vienam žmogui užlipt ant ežero ar balos yra 7 centimetrai storio. Būreliui, daugiau nei vienam žmogui, reikalingas storis 12 centimetrų.

Taip Alytaus rajono vaikams pamokas pradeda gelbėtojai–narai. Jos vyksta netoli vandens įsikūrusių mokyklų mokiniams.

Šįkart apie 80 Simno gimnazijos pradinukų stebi ir klausosi, kaip saugiai elgtis ant ledo, ką daryti įlūžus, kaip padėti kitiems, atsidūrusiems po ledu.

„Bandykite pakraščiu kažkaip tai prieiti, priplaukti prie to storesnio ledo ir bandykite kažkaip išlipti. Reikia kūną statyti į kuo labiau horizontalesnę padėtį. Nesistokite, nes iš karto vėl įlūšite, nes čia yra plonas ledas. Uždėję koją bent vieną ant ledo, šliaužkite arba ridenkitės link kranto“, – moko vaikus naras.

Gelbėtojai perspėja ne tik mokinukus, bet ir žvejus – įlūžus svarbu neprarasti savitvardos, nepasiduoti panikai. Ant ledo lipti tik su lazda, vengti užneštų sniegu vietų, nelipti ant ledo per atodrėkį.

„Smeigės žvejams yra būtinos lipant ant ežero. Aišku, gaila, kad tik prasideda pirmos šalnos, ledas būna labai plonas, jie yra fanatikai, jie nori žvejoti ir tas pirmutinis ledas ne visada juos išlaiko. 7 centimetrai – tai yra tas pats geriausias, kuris gali išlaikyti žveją“, – sakė Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovas Martynas Valaitis.

Gelbėjant skęstantį žmogų svarbu veikti ryžtingai ir greitai, kad šis nesušaltų, naudoti lentas, virves arba net tvirtai surištus šalikus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.