Lietuvoje

2017.02.05 18:03

Baigta Baltijos jūroje dingusio žvejo paieškos operacija

ELTA2017.02.05 18:03

Sekmadienio vakarą, 17.00 val., Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, įvertinęs realias galimybes išgyventi šaltame Baltijos jūros vandenyje, baigė apie 18 valandų trukusią vieno iš dviejų dingusių žvejų paieškos operaciją.

Nuo vidurnakčio vykdytos operacijos metu sekmadienio rytą, apie 8 val. gelbėtojai aptiko apvirtusį katerį ir vieną iš dviejų dingusių asmenų. Sušalęs vyras buvo nuskraidintas į Klaipėdos universitetinę ligoninę medicinos apžiūrai, jo būklė yra stabili.

„Remdamiesi tarptautine jūrų paieškos ir gelbėjimo praktika bei žmogaus galimybėmis išgyventi tokiame šaltame vandenyje, esame priversti konstatuoti, kad padarėme viską, ką galėjome, ieškodami vieno iš dviejų dingusių katerio įgulos narių. Skaudu pripažinti, bet tokiomis sąlygomis, kokios dabar yra Baltijos jūroje, taip ilgai išgyventi neįmanoma“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas paieškos operacijai vadovavęs Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro viršininkas komandoras Eugenijus Valikovas.

Šiuo metu Baltijos jūros temperatūra siekia 0 – +2 laipsnius, žmogus tokiomis sąlygomis be specialių priemonių gali išgyventi iki 1 val., o dėvėdamas specialius, šilumą sulaikančius kombinezonus – iki 6 valandų.

Pasak kmd. E. Valikovo, ieškodami dingusio žvejo gelbėtojai tris kartus viršijo tokiomis oro ir vandens temperatūrų sąlygomis skiriamą paieškos operacijų laiką, taip pat kelis kartus nuodugniai patikrino paieškos rajoną.

Pirmas pranešimas apie žvejų dingimą gautas šeštadienį, 22.50 val., tačiau paieškos operacijai vadovavęs Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras atskaitos momentu laikė sekmadienio rytą, 8.20 val., kada buvo išgelbėtas vienas iš dviejų katerio įgulos narių.

Nuo pat vidurnakčio vykdytai paieškos ir gelbėjimo operacijai buvo sutelkti visi reikalingi pajėgumai – dingusio katerio ir dviejų asmenų ieškojo Karinių oro pajėgų sraigtasparnio AS365N3+ „Dauphin“ ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnio „Eurocopter“ bei Karinių jūrų pajėgų laivų N42 „Jotvingis“ ir „Šakiai“ įgulos.

Centro atstovai, vykdydami paieškos ir gelbėjimo operaciją, nuolat bendravo su artimaisiais. Apie operacijos pabaigą juos asmeniškai informavo Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro viršininkas.

Krašto ministerijos pateiktais duomenimis, per 2016 m. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras užfiksavo 66 įvykius. Buvo vykdomos 26 paieškos ir gelbėjimo operacijos, kurių metu išgelbėti 136 asmenys, 2 žmonės žuvo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.