Lietuvoje

2017.02.05 17:35

R. Karbauskis tikina deklaravęs visą Ispanijoje turimą nekilnojamąjį turtą

BNS2017.02.05 17:35

Seime daugumą turinčių „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad savo turto deklaracijoje deklaravo visus Ispanijoje turimus nekilnojamojo turto (NT) objektus, o ten veikianti įmonė niekada neprekiavo ir neketina prekiauti alkoholiu.

„Viešumoje paskleista informacija, kad savo turto deklaracijoje esą esu nurodęs ne visus man priklausančius nekilnojamojo turto objektus Ispanijoje, yra visiškai neteisinga. Taip, pasitaiko klaidų, bet jos nėra sąmoningos ar piktybiškos. Esu dėkingas žurnalistams, kurie atkreipė dėmesį į galimą klaidą mano turto deklaracijoje – iš tiesų, nebuvau deklaravęs namo statybai Ispanijoje iš banko paimto kredito. Tačiau, noriu pabrėžti, tai nesukuria jokių mokestinių prievolių valstybei, o deklaracija jau patikslinta“, – sekmadienį savo „Facebook“ paskyroje rašė R. Karbauskis.

Jis teigė, kad Ispanijoje jo valdoma įmonė „Corporation Mobiliaria del Baltico“ neprekiavo alkoholio ir ateityje neketina to daryti.

„Ispanijoje įsteigta įmonė, kurios akcininku esu, neturi leidimo tokiai ekonominei veiklai kaip prekyba alkoholiu, niekuomet tokio leidimo neturėjo ir niekada nebuvo kreiptasi į atitinkamas valstybines institucijas dėl tokio leidimo gavimo. Tai, kad Ispanijoje įregistruotos įmonės vienas iš steigėjų ispanas prieš šešiolika metų į įmonės įstatus tarp kitų veiklų įrašė ir prekybą alkoholiu, nereiškia, jog toks realus ketinimas buvo, yra ar bus. Tai patvirtina ir praėję šešiolika metų – minėta įmonė niekada nepirko ir nepardavė nė lašo alkoholio“, – aiškino R. Karbauskis.

Šeštadienį dienraštis „Lietuvos rytas“ rašė, kad „valstiečių“ lyderis turi dvejus prabangius apartamentus Barselonoje, du erdvius namus su baseinais Ispanijos kurortuose ir dviejų aukštų baldų parduotuvę. Dienraščio žiniomis, Valstybinei mokesčių inspekcijai pateiktoje turto ir pajamų deklaracijoje R. Karbauskis yra įrašęs ne visus jam priklausančius nekilnojamojo turto objektus Ispanijoje. Be to, „valstiečių“ lyderis užsienio banke yra paėmęs solidžių paskolų, bet jo deklaracijoje tai neatsispindi.

Taip pat teigta, kad R. Karbauskio valdoma Ispanijos įmonė „Corporation Mobiliaria del Baltico“ 2004 metų gruodį įsigijo 1,5 tūkst. kvadratinių metrų pastatą ir jame įkūrė baldų saloną „Como Mobles“. Bendrovės veikla – baldų, tekstilės, apmušalų pardavimas, nuoma, importas, taip pat vyno ir stipriųjų gėrimų pardavimas, eksportas ir importas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.