Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.05 18:20

Baltijos jūroje apvirto kateris, ieškoma dingusio žmogaus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.02.05 18:20

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras šeštadienio vėlų vakarą, 22.55 val., gavęs Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės operatyvinio budėtojo pranešimą apie Baltijos jūroje ties Klaipėda dingusį katerį ir juo plaukusius du asmenis, pradėjo paieškos operaciją, informuoja Krašto apsaugos ministerija.

Nuo vidurnakčio vykstant paieškos operacijai, ryte, apie 8 val., pastebėtas Baltijos jūroje apvirtęs kateris su ant jo esančiu asmeniu. Karinių oro pajėgų sraigtasparniu AS365N3+ „Dauphin“ asmuo buvo sėkmingai nukeltas ir vėliau apžiūrėtas medikų. Jo gyvybei pavojus negresia. Lietuvos Karinių jūrų pajėgų komandoras leitenantas Ramūnas Kažerskas LRT RADIJUI popiet teigė, kad atsižvelgiant į rasto katerio poziciją buvo peržiūrėti paieškos rajonai, kuriuose iki šiol dingusio asmens paieškos operaciją vykdo du laivai ir du sraigtasparniai.

 

Ryte rastas kateris jau yra iškeltas ant gelbėjimo operacijoje dalyvaujančio laivo „Šakiai“ denio. Kateris iškeltas siekiant užtikrinti saugią navigaciją ir surinkti duomenis įvykio tyrimui. Pirminiais duomenimis, katerio viduje gelbėjimosi liemenės buvo.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras vasario 4 d., 22.55 val. gavęs Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės operatyvinio budėtojo pranešimą apie Baltijos jūroje ties Klaipėda dingusį katerį ir juo plaukusius du asmenis, pradėjo paieškos operaciją.

Pasieniečiams apie į uostą laiku negrįžusius asmenis pranešė jų artimieji. Artimieji pasigedo dviejų Lietuvos piliečių, kurie šeštadienį apie 9 val. ryto išplaukė į jūrą žvejoti 7 metrų plastikiniu kateriu ir planavo sugrįžti į uostą 18 val., tačiau to nepadarė. Su jais nepavyko susisiekti.

Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras paieškos ir gelbėjimo operacijai pasitelkė VSAT sraigtasparnį „Eurocopter” ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnį AS365N3+ „Dauphin“, turintį šilumos šaltinio paieškos ieškiklius, ir du Karinių jūrų pajėgų laivus N42 „Jotvingis“ ir „Šakiai“.

Centro atstovai koordinuoja paieškos veiksmus ir nuolat informuoja artimuosius apie operacijos eigą.

Baltijos jūroje oro sąlygos išlieka žvarbios – oro temperatūra: -2 laipsniai, vandens: 0/+2 laipsniai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi