Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.03 17:26

S. Muravjovas: istorija Kauno tardymo izoliatoriuje gali apnuoginti visą kalėjimų sistemą

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.02.03 17:26

Galimi pažeidimai Kauno tardymo izoliatoriuje gali rodyti tikrąją padėtį ir kitose įkalinimo įstaigose, sako su korupcija kovojančios nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

„Apie negeroves Lietuvos kalėjimų sistemoje girdime jau daug metų, tad gal ponios Rasos pranešimas apie Kauno tardymo izoliatorių parodo ir kitų kalėjimų tikrąjį gyvenimo veidą? Dažnai tokio pobūdžio informacijos be pranešėjų net neįmanoma sužinoti ir tai yra vienintelis būdas išjudinti įsišaknijusius bičiulių ir giminių tinklus“, – BNS penktadienį sakė S. Muravjovas.

„Tikiuosi, kad šis atvejis taip pat paskatins mūsų seimūnus jau šį pavasarį užtikrinti geresnę pranešėjų apsaugą bei iš esmės peržiūrėti, kaip šiuo metu veikia įvairios „karštosios linijos“. Dauguma jų tinkamai neapsaugo žmonių tapatybės ir pateiktos informacijos“, – pridūrė jis.

Taip S. Muravjovas vertino institucijų sprendimus tirti galimus pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje, tą atsisakius daryti teisėsaugai.

Situaciją nagrinės Viešųjų pirkimų tarnyba, Valstybės kontrolė ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Jos tirs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktą informaciją.

Pati STT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo Kauno tardymo izoliatoriuje pagal jo darbuotojos, Buhalterinės apskaitos skyriaus viršininkės Rasos Kazėnienės pareiškimą. Pareigūnė šį sprendimą yra apskundusi prokurorams.

„Ponios Rasos istorija yra puiki proga parodyti, kaip mes vertiname pranešėjus Lietuvoje. Akivaizdu, kad į jos pateiktą informaciją turi būti sureaguota. Džiaugiuosi, kad jau pradėti tyrimai. Žinant, kad Lietuvoje daug kas nedrįsta pranešti apie korupciją darbe, kiekviena tokia į viešumą išėjusi istorija yra aukso vertės. Juk, jei ponios Rasos teiginiai pasitvirtintų net iš dalies, galime užkirsti kelią tolimesniems pažeidimams ir Lietuvoje sukurti  gerąjį pavyzdį kitiems, kurie dabar netiki, kad pranešti verta“, – sakė S. Muravjovas.

Be kitų dalykų, kontrolės institucijos nagrinės viešųjų pirkimų pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje, taip pat galimus viešųjų ir privačių interesų konfliktus ir neefektyvų valstybės turto naudojimą.

Tuo metu Saulius Skvernelis prašo Teisingumo ministerijos, kad ši atliktų išsamų ir objektyvų tyrimą dėl padėties Lietuvos įkalinimo įstaigose. Ministras pirmininkas teigia rimtai vertinantis pasirodžiusią informaciją dėl galimų pažeidimų Kauno tardymo izoliatoriuje. Tokią S. Skvernelio poziciją LRT RADIJUI perdavė jo atstovas Tomas Beržinskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Darželis, asociatyvi nuotr.
Klaipėdos ritmas 6
2023.05.30 12:27
Klaipėdos ritmas

Išskirtinis atvejis Klaipėdoje: girta darbe įkliuvo lopšelio-darželio direktorė

atnaujinta 16.47
6