Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.03 10:23

Vasario 14 d. šaukiama neeilinė Seimo sesija

ELTA 2017.02.03 10:23

Seimo valdyba nutarė vasario 14 d. sušaukti Seimo neeilinę sesiją vaiko teisių apsaugos klausimams aptarti. 

Apie tokį Seimo valdybos sprendimą penktadienį žurnalistams pranešė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Šią iniciatyvą savo parašais parėmė 82 Seimo nariai. „Tai bus vienos dienos sesija, yra 12 klausimų. Visi susiję tik tai su vaikų teisėmis“, – sakė V. Pranckietis.

Sesijos darbotvarkėje – Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai, Civilinio kodekso, Baudžiamojo kodekso pataisos, kiti dokumentai.

Taip pat planuojama diskusija dėl vaiko teisių apsaugos tobulinimo, kurioje dalyvaus socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Seimo nariai.

Neeilinėje sesijoje Seimui bus pateiktas siūlymas sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl Efektyvaus vaiko teisių apsaugos užtikrinimo. Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos vardu tokį nutarimo projektą yra įregistravę Seimo nariai Rimas Andrikis ir Petras Gražulis.

Jame reiškiamas susirūpinimas dėl pasikartojančių tragedijų ir smurto prieš vaikus Lietuvoje, pabrėžiama svarba iki galo tinkamai ištirti Kėdainių tragediją ir nustatyti kaltus asmenis bei institucijas.

Parlamentarų parašų rinkimą dėl neeilinės sesijos sušaukimo inicijavo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mantas Adomėnas.

Šaukti neeilinę Seimo sesija nuspręsta iš karto po rezonansą visuomenėje sukėlusios Kėdainių tragedijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi