Lietuvoje

2017.02.03 08:03

Pagalbinio apvaisinimo klinikos laikinai sustabdė savo veiklą

Simonas Bendžius, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.02.03 08:03

Pagalbinio apvaisinimo klinikos laikinai sustabdė savo veiklą, nes įsigaliojus naujam įstatymui, nespėjo gauti tam reikalingų licencijų. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad pagalbinio apvaisinimo procedūroms pradedami taikyti aukštesni standartai. Tuo metu dalis medikų sako, kad valdžios reikalavimai šiuo metu yra sunkiai įgyvendinami.

Pagal sausį įsigaliojusį įstatymą, pagalbinį apvaisinimą teikiančios įstaigos turi iki balandžio 1 d. atnaujinti turimą licenciją bei įsigyti dar vieną – reikia turėti įsteigtus ir lytinių ląstelių bankus, kurie iki tol nebuvo privalomi.  

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės Aušrutės Armonavičienės, naujoji tvarka įvedama atsižvelgus į Europos Sąjungos direktyvas. Šiuo metu paraiškas naujoms licencijoms pateikė 5 iš 12 Lietuvoje registruotų pagalbinio apvaisinimo įstaigų, tačiau kol kas nė viena neatitinka reikalavimų dėl specialistų kvalifikacijos ir medicinos įrangos. 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentė Eglė Drejerienė sako, kad ministerijos nurodyti terminai „nerealūs“, nes įstaigoms atsinaujinti taip greit nepavyks, o nauja aparatūra brangiai kainuoja. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt