captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pagalbinio apvaisinimo klinikos laikinai sustabdė savo veiklą

Pagalbinio apvaisinimo klinikos laikinai sustabdė savo veiklą, nes įsigaliojus naujam įstatymui, nespėjo gauti tam reikalingų licencijų. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad pagalbinio apvaisinimo procedūroms pradedami taikyti aukštesni standartai. Tuo metu dalis medikų sako, kad valdžios reikalavimai šiuo metu yra sunkiai įgyvendinami.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pagal sausį įsigaliojusį įstatymą, pagalbinį apvaisinimą teikiančios įstaigos turi iki balandžio 1 d. atnaujinti turimą licenciją bei įsigyti dar vieną – reikia turėti įsteigtus ir lytinių ląstelių bankus, kurie iki tol nebuvo privalomi.  

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės Aušrutės Armonavičienės, naujoji tvarka įvedama atsižvelgus į Europos Sąjungos direktyvas. Šiuo metu paraiškas naujoms licencijoms pateikė 5 iš 12 Lietuvoje registruotų pagalbinio apvaisinimo įstaigų, tačiau kol kas nė viena neatitinka reikalavimų dėl specialistų kvalifikacijos ir medicinos įrangos. 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentė Eglė Drejerienė sako, kad ministerijos nurodyti terminai „nerealūs“, nes įstaigoms atsinaujinti taip greit nepavyks, o nauja aparatūra brangiai kainuoja. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...