Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.02 18:23

Iniciatyvos prieš smurtaujančius kaimynus iniciatorė: paprastas veiksmas gali išgelbėti gyvybę

Dabar Lietuvoje daug kalbama apie smurtą prieš vaikus bei atsiranda vis naujų iniciatyvų jam sustabdyti. Viena jų klausiama, ar išdrįstum pasibelsti pas smurtaujantį kaimyną bei taip jį sustabdyti.

Socialiniuose tinkluose atsiradusios iniciatyvos „Pasibelsk“ autorė Andželika Rusteikienė teigia, kad toks paprastas veiksmas gali labai daug.

„Toks paprastas veiksmas gali išgelbėti gyvybę. Iniciatyva kviečia reaguoti kaimyną, kuris yra arčiausiai ir gali greičiausiai reaguoti į smurtą. Jis nukreipia žmogaus, kuris tuo metu smurtauja, dėmesį, leidžia „nuleisti garą“, pasitraukti iš įvykio vietos, kas, anot psichologų, sumažina pykčio protrūkį“, – teigia A. Rusteikienė.

Ji prideda, kad didelę įtaką daro ir tai, kad dažniausiai Lietuvoje kaimynų nuomonė labai svarbi. Tam pritaria ir psichologė Milda Karklytė.

„Problema – mūsų baimė. Ji gimsta iš bendravimo kultūros. Mes einame pas kaimyną, jei kažkas yra negerai. Tad tas kaimyno pasibeldimas jiems gali atrodyti kaip ženklas, kažkas yra negerai“, – mano psichologė.

Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad smurtaujantis žmogus ir ramybės būsenoje gali būti linkęs į smurtą bei agresiją, todėl tokiu atveju vertėtų pirma skambinti numeriu 112 ir paklausti, ką tokiu atveju daryti.

Daugiau – įraše.

Matai smurtą – netylėk, skambink 112 – galbūt Tu išgelbėsi vaiko gyvybę! Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi