Lietuvoje

2017.02.04 10:08

Mados industrijoje Floridoje dirbanti lietuvė: aš tikrai netapau materialiste

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2017.02.04 10:08

Amerikoje gyvenanti lietuvė Vitautė Petraitytė turi atsakymą į klausimus, ko reikia, kad prieš tave atsidarytų garsiausių pasaulio mados namų durys ir tavo rankose atsidurtų darbo sutartis, dėl kurios milijonai žmonių visame pasaulyje padarytų bet ką. 29-erių moteris sako, kad, norint įkelti koją į mados verslą Majamio pašonėje, vien įtakingų pažinčių ir sėkmės nepakanka.

„Neseniai atidariau naują parduotuvę – itališkų moteriškų batų. Kompanija yra gana jauna, jai – 10 metų. Pirma parduotuvė buvo Milane, dabar yra šešios parduotuvės pasaulyje. Amerikoje mano atidaryta parduotuvė yra antra, pirma parduotuvė – Niujorke“, – pasakoja lietuvė, pridurdama, jog tam, kad galėtum dirbti tokioje prestižinėje vietoje, privalai turėti nepriekaištingų rekomendacijų, kurias per ilgus sunkaus darbo metus užsitarnauji bendradarbiaudamas su garsiausiais aukštosios mados prekės ženklais. Lietuvės gyvenimo aprašyme tokių įvertinimų puikuojasi ne vienas.

Viskas privalo atitikti aukščiausius standartus, kitaip klientai pro tavo parduotuvę tiesiog praeis nė nepažvelgę vidun, sako Vitautė. Pašnekovė neslepia, kad prieš parduotuvės atidarymą pernai spalį ji nemiegojo daugybę naktų.

Nors sakoma, kad geriausi moterų draugai – deimantai, tačiau aukštakulniai taip pat neatsiejami sėkmingos damos aksesuarai. Lietuvė savo namuose Floridoje turi sukaupusi įspūdingą batelių kolekciją. Joje – dešimtys porų garsių dizainerių kūrinių, kurių kainos vyrauja nuo 500 iki kelių tūkstančių eurų už porą. Nepagalvokite, kad esu pamišusi dėl batų, juokiasi moteris ir priduria, kad gerai atrodyti privalo dėl savo darbo.

„Būdama toje industrijoje aš tikrai netapau materialiste, netapau tokiu žmogumi, kuriam reikia visko, kas geriausia. Ne, aš irgi galiu apsipirkti pigiai“, – tikina Vitautė.

Į mados pasaulį jauna moteris įžengė dar vaikystėje. Kaune augusią mergaitę pastebėjo vaikų mados teatro vadovai. Netrukus su pasirodymais ji jau važinėjo po visą Lietuvą. Ilgą laiką lietuvė buvo ir savo močiutės tautodailininkės Nijolės Banevičienės modelis – mergaitės nuotraukos papuošė senolės išleistas rankdarbių knygas, puikavosi žurnaluose.

[citata]

Sulaukusi 9-erių Vitautė su mama išsikraustė gyventi į Ameriką. Naujaisiais jos namais tapo Mičigano valstijoje esantis An Arboro miestas. Augant jos meilė madai niekur nedingo – baigusi mokyklą mergina pasirinko mados vadybos ir verslo studijas. Kaunietė tada suprato, kad savo ateitį sies tik su mada.

Universitete Vitautė buvo aktyvi studentė, apie tai šiandien primena senos laikraščių iškarpos.

„Mano universitetas kasmet rengia didelį madų šou, kuriame būna apie 50 modelių, – demonstruojami studentų sukurti drabužiai. Į madų šou kviečiami ne tik to universiteto studentai, bet ir žmonės iš miesto, spauda. Vienais metais aš buvau madų šou choreografė, tai buvo labai įdomu, surinkau modelius, juos treniravau, kaip eiti, ką daryti“, – prisimena Vitautė, pridurdama, kad madų šou sukūrė ir tango šokį, kurį su draugu atliko pati.

Atkakliai lietuvaitei Mičigane sekėsi ir mokslai, ir pirmoji savarankiška veikla – ji tapo batų parduotuvės vadybininke. Tačiau po kurio laiko Vitautė nusprendė įgyvendinti dar vieną svajonę – apsigyventi ten, kur visus metus šviečia saulė, šypsosi žmonės ir verda mada alsuojantis gyvenimas.

Apie Vitautės patirtį Amerikoje – laidos „Gyvenimas“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.