Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Tarptautinė motinos Žemės diena suvienijo susirūpinusius vandens užterštumu

ELTA2015.09.08 13:45

Tarptautinės motinos Žemės dienos proga į mitingą prie Vyriausybės susirinko iniciatyvininkų grupė, pasisakanti už geriamo vandens švarą.

Tarptautinės motinos Žemės dienos proga į mitingą prie Vyriausybės susirinko iniciatyvininkų grupė, pasisakanti už geriamo vandens švarą.

Pirmadienio rytą prie Vyriausybės mitingavo apie 30 gyventojų iš visos Lietuvos, jų rankose plevėsavo plakatai su užrašais „Už Žygaičius – visa Lietuva“, „Chevron“ ar žemaičiai?“, „Vienadienė nauda neatsvers nepamatuojamos žalos“, „Už tyrą vandenį, žemę – už visą Lietuvą“, „Vanduo – tai gyvybė“.

Lentvarietis Juozas Preikšas naujienų agentūrai ELTA tvirtino, jog mitingas neturi iniciatorių – čia susirinko visi norintys, kad jų geriamas vanduo nebūtų užterštas įvairiais cheminiais elementais.

„Gyvendamas Lietuvoje, noriu gerti švarų vandenį, neužterštą man nežinomais cheminiais elementais. Aš tokio vandens, svetimos valstybės kompanijos, atėjusios į Lietuvą, užteršto vandens gerti nenoriu. Esu prieš tokias technologijas, kurios užteršia mūsų ir mūsų vaikų geriamą vandenį“, – kalbėjo jis.

J. Preikšo teigimu, susirinkusiuosius suvienijo ir Tarptautinė motinos Žemės diena.

„Šiandien Žemės diena, kokios dar čia iniciatyvos reikia? Žinome, kad yra bėda, valdžia nesirūpina, tai ką – namuose sėdėti?“ – piktinosi lentvarietis.

ELTA primena, kad Premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, jog bendrovės „Chevron“ laimėtas konkursas atlikti skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą Lietuvoje tikrai nebus stabdomas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.