Lietuvoje

2017.02.02 09:06

Policija pradėjo labiau viešinti informaciją apie galimą smurtą prieš vaikus

BNS2017.02.02 09:06

Po to, kai Kėdainiuose namuose buvo mirtinai sumuštas mažametis, policija ėmė labiau viešinti informaciją apie įtariamus smurto prieš vaikus atvejus.

„Anksčiau tokie (pranešimai) nebuvo traukiami į Policijos departamento suvestines – traukdavome tik tada, kai vaikas būdavo paguldomas į ligoninę arba būdavo padarytas labai rimtas sužalojimas“, – BNS ketvirtadienio rytą sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Ketvirtadienį Policijos departamentas pranešė apie penkis atvejus, kai, įtariama, buvo smurtaujama prieš nepilnamečius.

Pasak R. Matonio, pareigūnai nepastebi, kad būtų smarkiai išaugęs tokių pranešimų skaičius.

Policijos duomenimis, trečiadienį apie vidurdienį pranešta apie Marijampolėje namuose savo dvylikametį sūnų, įtariama, sumušusią mamą – vaikas į mokyklą atėjo su mėlynėmis.

Tą pačią dieną apie 13.30 val. Švenčionyse sunkiai apgirtusi 27-erių metų moteris, kuriai nustatytas 2,88 promilės girtumas, sukiojo rankos riešą savo šešiolikmečiui sūnui ir sudavė per sėdmenis savo vienerių metų dukrai, sukeldama skausmą. Namuose tuo metu buvo blaivus vaikų tėvas.

Vakare Rokiškio policijai pranešta, kad 45-erių metų vyras, kuriam nustatytas lengvas 1,1 promilės girtumas, namuose smurtavo prieš septyniolikmetį sūnų: suėmęs už pečių purtė, suplėšė marškinius, po to viena ranka suėmęs už kaklo smaugė, vieną kartą rankos delnu trenkė per veidą. Vyras uždarytas į areštinę.

Kupiškio rajone 32-ejų metų vyras įtariamas namuose sumušęs ketverių metų sūnų. Jis taip pat uždarytas į areštinę.

Joniškyje antradienį 23-ejų metų vyras uždarytas į areštinę įtariant, kad jis sužalojo dvylikametį.

Dėl visų šių įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.