Lietuvoje

2017.02.01 16:32

Įtariamasis seksualiai prievartavęs nepilnamečius suimtas mėnesiui

BNS, ELTA2017.02.01 16:32

Kauno apylinkės teismas trečiadienį mėnesiui leido suimti įtariamąjį seksualiai prievartavus nepilnamečius, BNS pranešė teismo atstovė Vaida Bytautė. 

Kaip teigia ELTA, dėl greičiausiai ilgą laiką trukusios seksualinės prievartos suimtas tų pačių globos namų 17-metis auklėtinis. 17-metis kol kas įtariamas keturių asmenų prievartavimu, bet neatmetama, kad aukų skaičius yra didesnis.

Kauno teisėsauga antradienį paskelbė atliekanti tyrimą dėl seksualiai išnaudojamų nepilnamečių ir mažamečių vaikų. Ikiteisminis tyrimas dėl nepilnamečių seksualinio prievartavimo pradėtas pirmadienį gavus pranešimą. Tos pat dienos vakare pareigūnai sulaikė įtariamąjį.

L. Kukuraitis: seksualinį išnaudojimą globos namuose atskleidė darbuotojai

Seksualinio smurto atvejus prieš Vilijampolės socialinės globos namų gyventojus nustatė ir teisėsaugai pranešė patys institucijos darbuotojai, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Ministro teigimu, seksualinį išnaudojimą personalas atpažino „darbo procese“.

„Tai jau yra sveikintina, nes atrodo, kad ta komanda, kuri buvo pakeista, yra pajėgi užsisenėjusias situacijas ištraukti ir jas keisti“, – trečiadienį vyriausybėje žurnalistams teigė ministras.

L. Kukuraičio teigimu, seksualinį išnaudojimą patyrę ir protinę negalią turintys pilnamečiai ir nepilnamečiai asmenys šiuo metu vis dar gyvena globos namuose, jiems teikiama sustiprinta psichologinė pagalba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt