Lietuvoje

2017.02.01 12:00

Gripo epidemija – jau trečdalyje Lietuvos

BNS 2017.02.01 12:00

Gripo epidemija paskelbta jau beveik trečdalyje Lietuvos – 19-oje ir 60 savivaldybių.

Pastarosiomis dienomis epidemija paskelbta Akmenės, Ukmergės, Raseinių, Lazdijų ir Klaipėdos rajonų savivaldybėse. Jau anksčiau ji paskelbta Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Visagino savivaldybėse ir Jonavos, Varėnos, Prienų, Švenčionių, Zarasų, Kėdainių, Šalčininkų, Radviliškio, Širvintų, Šilalės rajonų savivaldybėse.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Gripo epidemiją skelbia savivaldybės. Spręsdamos, ar skelbti epidemiją, jos taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus.

Pastarąją savaitę Lietuvoje bendras sergamumas peršalimo ligomis siekė 135,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Ankstesnę savaitę 10 tūkst. gyventojų teko 123,5 susirgimo, informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

Sausio 23–29 dienomis mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Šiaulių, didžiausias – Kauno ir Panevėžio administracinėse teritorijose. Visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 185 asmenys, iš jų septyni asmenys gydyti intensyviosios terapijos skyriuje.

2016–2017 metų gripo sezono metu užregistruoti trys mirties nuo šios ligos atvejai.