Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prezidentė susitiks su Europos ekonominių ir socialinių reikalų komiteto vadovu

ELTA2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiks su naujuoju Europos ekonominių ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) pirmininku Henri Malosse.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiks su naujuoju Europos ekonominių ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) pirmininku Henri Malosse.

Bus aptartas Lietuvos pasirengimas artėjančiam pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai, taip pat pirmininkavimo prioritetai ir ES energetinio saugumo klausimai.

Šalies vadovė ir komiteto pirmininkas kalbės apie Lietuvos bei komiteto bendradarbiavimą pirmininkavimo metu.

Šis komitetas yra tarpininkas tarp ES institucijų ir darbuotojų, darbdavių, vartotojų, aplinkosaugos, nevyriausybinių organizacijų atstovų. Komitetas rengia rekomendacijas ekonominėmis ir socialinėmis temomis, į kurias ES institucijos atsižvelgia priimdamos sprendimus. Komitete dirba 344 atstovai iš visų ES šalių narių, tarp jų – 9 lietuviai.

Susitikimo metu bus plačiau aptartas ir vienas iš svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo klausimų – energetika. Lietuva sieks pažangos kuriant ES vidaus energijos rinką ir naikinant ES esančias energetines salas.

Europos ekonominių ir socialinių reikalų komiteto rekomendacijoje apie energetines salas akcentuojama, kad Baltijos valstybių priklausomybė nuo vienintelio išorinio tiekėjo, kuris nesilaiko ES vidaus rinkos principų, yra ekonomiškai ir politiškai nepriimtina.

Didesnis socialinių partnerių įtraukimas į ES sprendimų priėmimo procesą taip pat bus susitikimo tema.

Lietuva pirmininkavimo metu sieks plataus įvairioms organizacijoms atstovaujančių žmonių bendradarbiavimo sprendžiant įvairias ES iškylančias socialines ir ekonomines problemas.

Lietuva anksčiau kreipėsi į minėtą komitetą dėl nuomonių parengimo penkiomis temomis, tarp kurių – moterų užimtumo klausimas, valstybės valdomų įmonių reforma, Baltijos jūros strategijos įgyvendinimas. Šių dokumentų parengimas bus svari pagalba Lietuvai siekiant konkrečių pirmininkavimo tikslų.                 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.