Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.31 22:05

Vaiko teisių apsaugai skirtame įstatyme siekiama įvesti daugiau aiškumo

LRT.lt 2017.01.31 22:05

Įvairių institucijų atstovų, teisininkų, psichologų pastangomis ryškėja pakeitimai, kurie bus padaryti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, siekiant kuo tikslesnio sąvokų apibūdinimo, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje skubos tvarka sušauktos darbo grupės diskutavo dviem svarbiais klausimais: dėl smurto apibrėžties bei smurto nustatymo ir dėl įvaikinimo ir globos procesų šalyje tobulinimo.

Diskusijose sutarta dėl pagrindinio smurto apibrėžimo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme („Smurtas prieš vaiką – veikimu ar neveikimu vaikui daromas tyčinis tiesioginis ar netiesioginis fizinis, psichologinis, seksualinis poveikis, garbės ir orumo nepaisymas ar nepriežiūra, dėl kurių vaikas patiria ar gali patirti žalą ar pavojų gyvybei, sveikatai, raidai“).

„Siekiame aiškiai apibūdinti sąvokas, kad kuo mažiau būtų abstraktumo, galimybių interpretuoti. Visos pusės deda didžiules pastangas sutarti, kad vasario 14 d. galima būtų Seimui pateikti maksimaliai išdiskutuotą ir aiškų Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektą“, – sakė ministras Linas Kukuraitis. Jis pažymėjo, kad po išsamių diskusijų fizinės bausmės įtrauktos į smurto sąvokų sąrašą.

Kitos darbo grupės posėdyje buvo diskutuota dėl Civilinio kodekso ir Civilinio proceso kodekso straipsnių pakeitimų, kurie reglamentuoja įvaikinimą. Trečiadienį vyks darbo grupės posėdis dėl vaiko teisių apsaugos tarnybų ir savivaldybių funkcijų vaiko teisių apsaugos sistemoje.

Susitikimuose dalyvavo Seimo, vyriausybės, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, VšĮ „Paramos vaikams centro“, NVO vaikams konfederacijos, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos, „Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio“, VO „Gelbėkit vaikus“ ir kitų nevyriausybinių organizacijų deleguoti specialistai.

Matai smurtą – netylėk, skambink 112 – galbūt Tu išgelbėsi vaiko gyvybę! Mes kiekvienas esame atsakingi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi