Lietuvoje

2017.01.31 17:23

UR viceministras: Gruziją galima laikyti Rytų partnerystės lydere, bet tai reikia pateisinti kasdien

LRT.lt 2017.01.31 17:23

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius antradienį susitikime su Gruzijos ambasadore Lietuvoje Khatuna Salukvadze, kuriame aptarti dvišaliai santykiai, pažymėjo, kad Gruziją galime laikyti Rytų partnerystės lydere, tačiau tai reikia patvirtinti kasdien iš naujo.

„Gruziją galima laikyti Rytų partnerystės lydere, tačiau šį vardą reikia pateisinti kasdien iš naujo, todėl svarbu ir toliau užtikrintai judėti į priekį įgyvendinant ambicingas reformas. Lietuva yra pasirengusi ir toliau padėti Gruzijai šiame kelyje“, – Užsienio reikalų ministerijos pranešime cituojamas viceministras.

D. Skusevičiaus teigimu, Lietuva tikisi, kad nebeiškils nenumatytų kliūčių ir bevizis režimas su Europos Sąjunga Gruzijos piliečiams įsigalios jau pavasarį. Jam įsigaliojus, tikimasi Lietuvoje sulaukti dar daugiau svečių iš Gruzijos.

Viceministras pasidžiaugė, kad šie metai turėtų būti gausūs dvišalių vizitų ir susitikimų, kurių metu bendradarbiavimas įvairiose srityse toliau bus gilinamas. Artimiausias jų – jau vasario 7–8 d., kai Lietuvoje lankysis Gruzijos valstybės ministras europinei ir euroatlantinei integracijai Viktoras Dolidzė ir jo vadovaujama delegacija.

Gruzijos ambasadorė padėkojo viceministrui už nuolatinę Lietuvos politinę ir ekspertinę paramą. Susitikimo dalyviai sutarė surengti politines konsultacijas su Gruzijos užsienio reikalų viceministru.