Lietuvoje

2017.01.31 19:47

M. Garbačiauskaitė-Budrienė: reikėtų liautis vartoti terminą „beržinė košė“

Vis daugiau visuomenės veikėjų, politikų jungiasi prie žiniasklaidos iniciatyvos „Neleisk skriausti vaiko!“. Ja skatinama padrąsinti žmones nelikti abejingais, pranešti apie smurto atvejus. Portalo DELFI.lt vyr. redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė teigia, kad nedera atskirti mažesnių ir didesnių fizinių bausmių – bet kokios tokios priemonės turi būti smerkiamos.

Pasak M. Garbačiauskaitės-Budrienės, reikia atsisakyti teigiamo požiūrio į „beržinę košę“.

„Reikėtų liautis vartoti terminą „beržinė košė“. Bet kokios fizinės bausmės turi būti smerkiamos. Negalima galvoti, kad yra mažesnė fizinė bausmė <...> ir didesnė fizinė bausmė. Ta „beržinė košė“ tarsi ir skamba visai simpatiškai, kad mes jau čia visi jos gavę ir žmonėmis užaugę. Tai turi baigtis“, – teigia M. Garbačiauskaitė.  

LRT TV naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis pažymi, kad visuomenė gali ir turi reikalauti iš politikų didesnės atsakomybės ir aiškesnės pozicijos dėl smurto prieš vaikus.

„Mes galime reikalauti iš savo pačių išrinktų politikų nesikratyti atsakomybės, nežaisti opozicijai su valdančiąja dauguma katės ir pelės žaidimo, ne kabinėtis prie formuluočių, o labai garsiai valstybės vardu pasakyti, kad mes su šituo smurtu nesiskaitysime. <...> Reikia trenkti kumščiu į stalą ir pasakyti „stop“, – teigia LRT TV naujienų tarnybos vadovas.

Pasak jo, reikia išsklaidyti žmonių baimę pranešti apie smurto atvejus.

„Galbūt kažkas nebijos dėl skundimo, bet bijos dėl savo paties šventos ramybės“, – sako A. Matonis.

Daugiau apie tai – įraše.

Matai smurtą – netylėk, skambink 112 – galbūt Tu išgelbėsi vaiko gyvybę! Mes kiekvienas esame atsakingi. #ApginkimeVaikusDABAR