Lietuvoje

2017.01.31 16:23

Užsienio reikalų viceministras pabrėžė reformų įgyvendinimo Moldovoje svarbą

LRT.lt2017.01.31 16:23

Susitikime su Moldovos ambasadoriumi Lietuvoje Valeriu Frija sausio 31 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius sakė, jog per 25-erius dvišalių santykių metus sukurtas tvirtas pagrindas bendradarbiavimui, teigiama pranešime spaudai.

„ES ir Moldovos ryšių plėtra yra abipusiškai naudinga. Lietuva aktyviai remia ir rems Moldovos bei kitų ES Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių valstybių suartėjimą su ES“, – sakė D. Skusevičius.  

Viceministras akcentavo tolesnių reformų poreikį bei kvietė Moldovą išnaudoti Asociacijos susitarimo su ES teikiamas galimybes bei dirbti toliau jį įgyvendinant. D. Skusevičius pabrėžė, kad Lietuva aktyviai teikia ekspertinę paramą Moldovai ir yra pasirengusi toliau dalintis savo patirtimi. 

Lietuva ir Moldova diplomatinius santykius užmezgė 1992 m. liepos 8 d. 

ES Aukšto lygio patarėjų grupėje Moldovoje dirba 5 Lietuvos atstovai, patarinėjantys Moldovos institucijoms bankų, saugumo sektorių reformos, kovos su korupcija, kitais klausimais. 

2016 m. už Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšas Moldovoje įgyvendinta 12 dvišalių vystomojo bendradarbiavimo projektų administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimo, visuomenės informavimo apie europinės integracijos naudą bei regionų stiprinimo srityse už daugiau nei 77 tūkst. eurų.

Nuo 2009 m. Lietuvos institucijos Moldovoje dalyvavo įgyvendinant 5 ES Dvynių programos projektus už bendrą 6,7 mln. eurų sumą maisto saugos normų bei standartų, vartotojų apsaugos ir rinkos priežiūros, valstybės tarnybos modernizavimo srityse, taip pat skirtus vaistų ir medicinos prietaisų agentūros stiprinimui ir Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai remti. Projektams gautas Europos Komisijos finansavimas. 

ES ir Moldovos Asociacijos susitarimas visiškai įsigaliojo 2016 m. liepos 1 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt