Lietuvoje

2013.04.21 21:15

Tikisi stoti prie valdžios vairo po 2016-ųjų Seimo rinkimų

Pirmadienį prasidės rinkimai į Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko postą. Prieš rinkimus kandidatai įvairiuose miestuose susitikinėjo su partijos nariais.

Pirmadienį prasidės rinkimai į Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko postą. Prieš rinkimus kandidatai įvairiuose miestuose  susitikinėjo su partijos nariais.

Šilalėje du iš trijų kandidatų – partijos pirmininkas Andrius Kubilius ir profesorius Vytautas Landsbergis –išsakė savo nuomones ir pasidalijo įžvalgomis, kaip gerinti partijos veiklą.

Į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko postą pretenduoja trys kandidatai – europarlamentaras profesorius V. Landsbergis, dabartinis partijos pirmininkas A. Kubilius ir Valentinas Stundys.

„Esame vienintelė partija,kuri pirmininką renka visiems nariams suteikus teisę balsuoti. Taigi visi partijos nariai prisiima atsakomybę už tai, kas toliau ves partiją į priekį“, – sekmadienį kalbėjo A. Kubilius, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas.

Pasak jo, labai svarbi veikla opozicijoje, tačiau būtina siekti, kad žmonės per 2016-ųjų metų Seimo rinkimus ir vėl patikėtų partijai valdžios vairą. Konservatorių vadovas pažymėjo sieksiąs, kad partija svarstytų klausimą, ar kelti savo kandidatą į prezidentus 2014-aisiais, ar paremtį stiprią asmenybę.

„Partija, būdama atsakinga, turi priimti tokį sprendimą, kuris būtų geriausias ne tik partijai, bet būtų geriausias Lietuvai“, – pabrėžė A. Kubilius.

Profesorius V. Landsbergis daugiau dėmesio skyrė vidinėms partijos problemoms.

„Labai norėčiau sutelkti partijos narius ir vadovybę, taip pat kiek galima daugiau narių skyriuose  ir pačius skyrius bendrai pažiūrai. Yra per daug (gal nelabai viešai matoma, o gal ir matoma) susiskaldymo, konkurencijos, priešiškumų. Kartais tai man kelia didelius apgailestavimus“, – pastebėjo prof. V. Landsbergis, Europos Parlamento narys, partijos Politikos komiteto pirmininkas.

V. Landsbergis atkreipė dėmesį, kad šešėlinę vyriausybę turėtų tvirtinti Taryba, ir nustatyti jos vietą partijos struktūroje. Tarybai turėtų būti suteikta ne tik galia, bet ir pareiga aptarinėti kandidatus ir į tikruosius ministrus.

„O kodėl ne? Galų gale siūlau įrašyti, kad prireikus Taryba vertina ir pačią vyriausybę, jei vadovauja mūsų partijos narys“, – siūlė V. Landsbergis.

V. Landsbergis teigė negalįs prognozuoti, kas taps naujuoju partijos pirmininku, tačiau jei ne jis, tikrai nesijausiąs pralaimėjęs.

A. Kubilius nelėpė, kad kaip ir kiekvienuose rinkimuose kiekvienas kandidatas, tikisi gerų rezultatų.