Lietuvoje

2017.01.31 14:57

R. Karbauskis nelinkęs kalbėti apie E. Žiobienės atsakomybę

ELTA 2017.01.31 14:57

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis, jos frakcijos Seime seniūnas Ramūnas Karbauskis nelinkęs kalbėti apie Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovės Editos Žiobienės atsakomybę dėl tragiško įvykio Kėdainiuose. Jo teigimu, šis klausimas nebus svarstomas vasario 14 d. vyksiančioje neeilinėje Seimo sesijoje.

„Tikrai tai nebus svarstoma vasario 14 d. Atsakomybę turi prisiimti visi, kurie vienaip ar kitaip atsako už situaciją. Aš nevertinsiu dabar – turi atsistatydinti ar neturi atsistatydinti, aš tiesiog pasakysiu, kad šiuo atveju tarnybos vadovė labai mažai turi galimybių kažkaip daryti įtaką situacijai savivaldybėje, kur yra tiesioginis pavaldumas savivaldybių vadovams, administracijai. Manyčiau, kad problema yra tikrai kompleksinė. Šiuo atveju, jeigu tą atsakomybę reikėtų dalytis, tai ją reikėtų prisiimti visiems“, – po antradienį įvykusio frakcijos pokalbio su E. Žiobiene bei Socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu sakė R. Karbauskis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į visuomenės abejingumą.

„Dar nėra taip buvę ir niekada taip nebus, kad kas nors iš kaimynų, kas nors iš bendruomenės nematė, nepastebėjo, negirdėjo. Taip nebūna, paprasčiausiai yra ne mano kieme, ne namo tvartas dega, toks principas“, – apgailestavo politikas.

Jis pateikė Švedijos pavyzdį, kur ant pieno pakelių visuomenė buvo informuota, kas yra smurtas, kur galima paskambinti, jeigu yra smurtaujama.

„Jie tokiu būdu išplatino informaciją, ji pasiekė apie 98 proc. šeimų. Svarbu, kad žmogus žinotų, kur paskambinti. Gal turėtų būti telefonas Vaiko teisių apsaugos tarnyboje, visą parą veikiantis, kad žmonės tiesiog žinotų, kur paskambinti“, – svarstė jis.

R. Karbauskis tikisi, kad vasario 14 d. neeilinėje sesijoje bus rasti tie sprendimai, kurie leis Seimui vieningai balsuoti.

„Reikia ieškoti sprendimų, nes taip, kaip yra dabar, būti negali“, – mano politikas.

Į klausimą, ar į įstatymą turi būti įrašytas draudimas taikyti fizines bausmes vaikams, R. Karbauskis sakė asmeniškai manąs, kad „į įstatymą reikia įrašyti viską, kas negali pakenkti, o šitos nuostatos įrašymas negali pakenkti niekam“.

Vasario 14 d. Seimas ketina susirinkti į neeilinę Seimo sesiją, kurioje ketinama spręsti dėl vaiko teisių apsaugos reglamentavimo. Seimo narys konservatorius Mantas Adomėnas Eltai sakė, kad sesijos sušaukimo iniciatyvą savo parašais jau parėmė per 70 Seimo narių.