Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.31 14:39

D. Grybauskaitė teikia pataisą dėl nukentėjusių vaikų apklausų

Prezidentė teikia Seimui Baudžiamojo proceso kodekso pataisą, kuria įvedama prievolė visas nukentėjusių ar liudijančių vaikų apklausas atlikti pasitelkus profesionalų psichologą, stebint vaiko teisių apsaugos specialistui, ir tik specialiose patalpose. Pasak Dalios Grybauskaitės, smurto prieš vaikus atvejai, kaip ir praėjusią savaitę nužudyto mažamečio Kėdainiuose, atskleidžia, kad kankinami, luošinami vaikai lieka neišklausyti, nes teisėsauga jų apklausas atlieka neprofesionaliai arba apsiriboja tik suaugusiųjų liudijimais. 

Dėl to ikiteisminiai tyrimai neretai nutraukiami, smurtautojai išvengia pelnytos bausmės. Tuo metu nukentėjusių nepilnamečių kasmet daugėja – pernai jų buvo 2777, daugiau kaip pusė iš jų patyrė fizinį smurtą. Tačiau teismą pasiekė tik 350 ikiteisminių tyrimų.

„Kaip parodė surinkti duomenys, nukentėjusių nepilnamečių skaičius kasmet didėja, tačiau daugiau kaip pusė visų pradedamų ikiteisminių tyrimų prieš vaiką yra nutraukiami. Privalomas psichologas vaikų apklausose padės teisėsaugai atlikti objektyvų ir operatyvų tyrimą, išvengti lemtingų klaidų ir surinkti išsamius duomenis apie galimai padarytas nusikalstamas veikas. Specialiuose apklausos kambariuose vykdomos apklausos apsaugos vaiką nuo galimos kitų asmenų įtakos, sumažins psichologinį spaudimą ir traumuojantį apklausos poveikį. Tokių patalpų šalyje šiuo metu yra 46“, – kalba prezidentės patarėja teisės klausimas Gabija Grigaitė-Daugirdė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi