captcha

Jūsų klausimas priimtas

Patikrinimų metu nustatyti 155 žemės naudojimo pažeidimų atvejai

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) baigė didelės apimties kompleksinį patikrinimą dėl žemės naudojimo pažeidimų Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkose, teigiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šiose vietovėse vykdydami žemės naudojimo valstybinę kontrolę, NŽT specialistai nuo 2016 m. liepos atliko 239 patikrinimus, iš kurių 87 patikrinimai atlikti Verkių parke ir 152 – Pavilnių parke. 

Patikrinimų metu nustatyti 155 žemės naudojimo pažeidimų atvejai. 

Daugiausiai pažeidimų (net 142) yra dėl neteisėto valstybinės ir (ar) privačios žemės užėmimo. Dėl žemės naudojimo ne pagal paskirtį nustatyta 11 pažeidimų, taip pat nustatyti 2 atvejai, kai žemė nesutvarkyta taip, kad ji būtų tinkama naudoti pagal paskirtį. 

Dėl minėtų pažeidimų šiuo metu jau yra surašyti 38 administracinių teisės pažeidimų protokolai, kuriais paskirta 5 256 eurų baudų. 

Taip pat surašyti 145 raštai, kuriais tikrintų objektų savininkai, naudotojai ar jų atstovai kviečiami atvykti į NŽT Vilniaus miesto skyrių dėl nustatyto pažeidimo aplinkybių išsiaiškinimo. 

Pagal šiuos kvietimus neatvykus į NŽT, Tarnyba gali kreiptis į policiją dėl asmenų atvesdinimo. Tokia priemonė jau yra panaudota 5 atvejais.

NŽT specialistai taip pat atliko 11 pakartotinių patikrinimų, siekdami nustatyti, ar yra pašalinti patikrinimų metu nustatyti pažeidimai. Iš šių 11 tikrintų atvejų, 10 atvejų pažeidimai jau pašalinti. 

Pažymėtina, kad 4 tikrintais atvejais dėl nustatytų galimų pažeidimų bylos perduotos nagrinėti pagal kompetenciją kitoms institucijoms.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...