Lietuvoje

2017.01.31 14:02

L. Pernavas: jei kažkuris policininkas kažką padarė tyčia – inicijuosiu, kad jis daugiau nedirbtų

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2017.01.31 14:02

Dėl nepakankamo policijos darbo aiškinantis keturmečio iš Kėdainių sumušimo bylą kritikuojamas generalinis policijos komisaras Linas Pernavas ginasi teigdamas, kad policininkai geriau dirbtų, jei įstatymų leidėjai juos įpareigotų bylas, kuriose minimi vaikai, tirti greičiau nei kitas.

Antradienį Žmogaus teisių komiteto parlamentarai su ministrais, generaliniu policijos komisaru L. Pernavu, generaliniu prokuroru Evaldu Pašiliu aiškinosi, kaip reikėtų tobulinti tvarką, kad vaikai būtų apsaugoti nuo smurto.

„Jei policininkas – bet kuris, kažką padarė tyčia, pats inicijuosiu, kad jis daugiau nedirbtų. Bet jeigu savo pareigą atliko, tačiau dėl kažkokių priežasčių jam kažkas nepavyko, sieksiu, kad tvarka būtų pakeista ir kitą kartą galėtų padaryti“, – emocingai posėdyje kalbėjo L. Pernavas, tačiau į parlamentaro Justo Džiugelio klausimą, kodėl pareigūnai pernai lapkritį tirdami bylą dėl keturmečio patiriamo smurto jo neapklausė, generalinis komisaras neatsakė.

„Mums irgi abejonių kilo dėl to neapklausimo“, – teigė posėdyje dalyvavęs generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

L. Pernavas antradienį ir vėl teigė, kad policijos darbas biurokratizuotas.

L. Pernavas aiškino, kad reikia įvesti tvarką, kad bylos, susijusios su smurtu šeimoje, būtų arba nutraukiamos, arba atiduodamos teismui per dvi paras – tiek, kiek galima laikyti smurtautoją suimtą be teismo.

Anot jo, jeigu byla sudėtingesnė, policija turėtų kreiptis į teismą dėl smurtautojo suėmimo, kad jis negalėtų bendrauti su auka.

„Oponentai sako, kad per dvi paras atliktas tyrimas bus nekokybiškas. Bet kai žinai, kad gali bylą teismui atiduoti kad ir po pusės metų, byla guli. Nesakau, kad pareigūnai tai daro specialiai. Bet jeigu dešimt bylų yra – jos visos vienodos, tada pasekmės tokios, kokios yra“, – aiškino jis.

Apie pastaruoju metu visuomenėje plačiai aptarinėjamus teismų sprendimus dėl smurto prieš vaikus, kai smurtautojas yra išteisinamas, paklaustas generalinis prokuroras E. Pašilis sakė, kad tokius sprendimus reikia skųsti tiek, kiek tik galima.

„Aukščiausias teismas turi formuoti precedentą“, – sakė jis.

E. Žiobienė: ministrė problemos nematė

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė teigia, kad praėjusios kadencijos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė buvo kurčia prašymams pakeisti tvarką taip, kad bent vienas savivaldybių vaiko teisių skyriaus specialistas budėtų po darbo valandų.

„Nepavyko įtikinti, kad dirbtų po darbo valandų ir savaitgaliais – kad bent kas nors būtų. Šito nepavyko niekaip“, – sakė E. Žiobienė.

„Dabar situacija tokia, kad jei muši vaiką, tai daryk tai iki 17 valandos“, – teigė komiteto narė Viktorima Čmilytė-Nielsen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.