Lietuvoje

2017.01.31 12:40

L. Kukuraitis: fizinių bausmių draudimą bus siūloma įrašyti į įstatymą

BNS2017.01.31 12:40

Fizinių bausmių draudimą bus siūloma įrašyti į Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, tikina socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

„Aš pasisakau už tai, kad fizinės bausmės būtų draudžiamos. (...) Esu už tai, kad jos būtų sąvokų lygmenyje, ir taip turės būti“, – antradienį per Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdį Seime sakė ministras.

Pasak jo, tokia formuluotė bus įrašyta į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikiamą projektą, nors dabar skelbiamame projekte fizinės bausmės nėra įtrauktos į smurto sąvokų apibrėžimą.

Pasak L. Kukuraičio, tai esąs darbinis variantas, kituose straipsniuose fizinių bausmių draudimas atsispindi, tad turėtų būti įtrauktas į smurto apibrėžimą.

„Projektas, apie kurį kalbate, buvo parengtas gruodžio pabaigoje, yra įvardytos keturios smurto prieš vaikus formos, ir fizinės bausmės (kituose straipsniuose) yra įtrauktos kaip neleistina veikla, todėl aišku, kad reikia pridėti prie smurto apibrėžimo“, – sakė L.Kukuraitis, nors kalbėjo ir apie kompromiso paieškas, pripažindamas, kad parlamentarų pozicijos šiuo klausimu – išsiskyrusios.

Antradienį Seime rengiami trys pasitarimai dėl vaiko mirtimi pasibaigusio smurto atvejo Kėdainiuose. Be svarstymo Liberalų sąjūdžio bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijose, neeilinį posėdį organizuoja Seimo Žmogaus teisių komitetas. Jis aiškinsis, kodėl nebuvo užkirstas kelias smurtui prieš vaiką, laiku ir tinkamai neidentifikuotos grėsmės.

Vasario 14 dieną Seime planuojama surengti neeilinę sesiją, kad būtų priimtos su vaiko teisių apsauga susijusios įstatymų pataisos.

Seimo Savižudybių prevencijos komisija siūlo priimti įstatymo pataisas, kad visų formų – fizinis, emocinis, seksualinis – smurtas prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes, būtų draudžiamas. Kaip smurtas būtų apibrėžiama ir nepriežiūra.

Sausio viduryje šis projektas buvo išimtas iš Seimo posėdžio darbotvarkės, teigiant, kad reikia sulaukti naujos redakcijos įstatymo, kur ir būtų nustatyta reikalinga vaiko teisių apsauga.

Dalis parlamentarų priešinasi siūlymui uždrausti vaikams taikyti fizines bausmes argumentuodami, kad tai būtų kišimasis į šeimos gyvenimą, neleisiantis tėvams savo nuožiūra auklėti vaikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.