captcha

Jūsų klausimas priimtas

Konkurencijos taryba dėl poilsio centro „Aqua“ įspėjo Druskininkų savivaldybę

Konkurencijos taryba įspėjo Druskininkų savivaldybę, kad jos sprendimas investuoti į „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrą AQUA“ 21 mln. Eur vertės turtą gali būti neteisėta valstybės pagalba.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Konkurencijos taryba nustatė, kad 2016 m. savivaldybė savo sprendimais nereikalingu turtu pripažino jos iki tol valdytas vandens pramogų parko patalpas, pirtis, baseinus, automobilių stovėjimo aikštelę, kiemo aikštelę, purvo gydyklos pastatą, viešbučio negyvenamas patalpas, kuriose įrengtas boulingas, kazino, diskotekų ir konferencijų salės. Anot savivaldybės, šį nereikalingą turtą ji investavo ir perdavė į „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA“ ūkinei-komercinei veiklai vykdyti. Prieš investuodama, savivaldybė šį turtą nuomojo centrui ir tokiu būdu papildydavo savo biudžetą.

Konkurencijos tarybos nuomone, savivaldybė, investuodama į „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrą AQUA“, vykdantį ūkinę veiklą turizmo, apgyvendinimo ir sveikatinimo rinkose, galėjo jai suteikti pranašumą prieš kitus rinkos dalyvius ir tokiu būdu pažeisti sąžiningos konkurencijos laisvės principą. 

Konkurencijos tarybos nuomone, Druskininkų savivaldybė galimai suteikė neteisėtą valstybės pagalbą.

Konkurencijos taryba paragino savivaldybę pranešti Europos Komisijai apie savo sprendimais poilsio centrui suteiktą valstybės pagalbą. Taip pat atkreipė dėmesį, kad jeigu išnagrinėjusi sprendimus Komisija pripažintų juos kaip nesuderinamus su bendrąja rinka, valstybės pagalba turėtų būti išieškota iš pagalbos gavėjų kartu su palūkanomis. Dėl neteisėtos valstybės pagalbos nukentėję pagalbos gavėjo konkurentai taip pat gali kreiptis į nacionalinius teismus dėl žalos atlyginimo ar neteisėtos pagalbos išieškojimo.

Valstybės pagalba – tai valstybės narės bet kokia forma suteikta pagalba ūkio subjektui, kuri iškraipo konkurenciją ir daro poveikį valstybių narių tarpusavio prekybai. Pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 108 straipsnį valstybės pagalba gali būti teikiama tik gavus Europos Komisijos pritarimą arba jeigu teikiama valstybės pagalba atitinka Europos Sąjungos išimties reglamentus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...