Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.21 19:55

Kauno pirmajame pusmaratonyje – tūkstantis bėgikų

Beveik tūkstantis dalyvių – tiek entuziastų prie starto linijos S. Dariaus ir S. Girėno stadione stojo sekmadienio vidurdienį.

Beveik tūkstantis dalyvių – tiek entuziastų prie starto linijos S. Dariaus ir S. Girėno stadione stojo sekmadienio vidurdienį.

„Kauno pusė maratono“ – tai pirmasis tokio pobūdžio maratonas organizuotas Kaune. Nors bėgikų laukė 21 kilometro atkarpa, tačiau ne itin pasitikintys savo jėgomis galėjo rinktis 10 ir 5 km distancijas ar estafetę 4 x 5 km 275 m.

Visi norintys be išankstinės registracijos bei dalyvio mokesčio galėjo susigrumti kiek ilgesniame nei 5 km „Linksmajame bėgime“.

Renginyje liko nepamiršti ir mažieji bėgimo gerbėjai – jų laukė 500 metrų vaikų bėgimas. Taip pat kartu su visais maratono dalyviais į trasą stojo ir šiaurietiškojo ėjimo entuziastai – jų laukė  5 km bei 10 km distancijos.

Plieskiant saulei, margaspalvė, įvairaus amžiaus minia sustojo prie starto tiesiosios. Davus signalą, visi pajudėjo stadiono bėgimo takais link ąžuolyno. Nors prieš kelias savaites buvo numatyta kita trasa, ją dėl pažliugusio parko ir balų takeliuose teko koreguoti. Dalyviai, prabėgę kelis ratus parke, visi finišuodavo ten, kur startavo.

Ne pirmą kartą maratoną bėgantys kauniečiai pasakojo, kad šį kartą itin daug dalyvių atvyko iš Vilniaus. Bėgančiųjų minią paįvairino į bėgimą pilna uniforma bei sunkiais kareiviškais batais išsiruošę jaunieji kareiviai. Prie jų prisijungė politikai, aktoriai, verslininkai.

Nors ir užsimaskavęs kepurėle bei akiniais nuo saulės, organizatorių dėmesio ir susirinkusiųjų plojimų neišvengė ir aktorius Rolandas Kazlas, kuris šios sporto šakos atstovų teigimu, retai kada praleidžia kokį nors bėgimą Lietuvoje. Jis atstovavo vilniečių bėgimo klubui „Na, pagauk!“ ir pademonstravęs neblogą rezultatą įveikė visą pusmaratonio distanciją.

21 km greičiausiai nubėgo Jonavos „Maratono“ klubui atstovaujantis Antanas Žukauskas. Septyniolika metų bėgiojantis ir įvairių šalių maratonuose dalyvaujantis vyras po įveiktos distancijos neatrodė pavargęs ir kalbintas sakė, kad tai jam „tebuvusi lengva treniruotė“.

10 km distanciją greičiausiai įveikė pasaulio kariškių čempionato aukso medalio savininkas orientacininkas Simonas Krėpšta.

„Bėgioju dažnai – beveik kiekvieną dieną. Ir taip jau nuo devynerių metų. Esu orientacininkas, tai bėgimas man kaip treniruočių procesas. Prieš išbėgdamas nesitikėjau, kad atbėgsiu pirmas, mat jei bėgimuose startuoja profesionalūs bėgikai, tai būna sunku. Tačiau atrodo, jų šiandien čia daug nebuvo. Net nežinau, kiek nuo manęs atsiliko antrąją vietą užėmęs sportininkas, tačiau atstumas iki jo buvo gana didelis“, – sakė S. Krėpšta.

Moterų pusmaratonio distancijoje ilgą laiką pirmavo daugkartinė Lietuvos sportinio ėjimo čempionė Sada Bukšnienė, tačiau paskutiniame rate ją aplenkė viešnia iš Latvijos, Ventspilio Ludmila Joce.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi