Lietuvoje

2017.01.31 12:30

A. Toliatas: apie pasirinkimą būti kunigu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.01.31 12:30

Kunigas Algirdas Toliatas – šių dienų visuomenės kunigas, randantis tinkamus žodžius į kiekvieno jo klausančio mintis ir širdį. 2013 m. A. Toliatas paskirtas vyriausiuoju Lietuvos policijos kapelionu. LRT TELEVIZIJOS laidos skiltyje „Portretas“ – A. Toliato mintys apie kunigystę, asmenines patirtis ir ką, kunigo nuomone, šiandien reiškia būti bažnyčios nariu.

Paklaustas, kodėl pasuko į kunigystę, A. Toliatas sako, kad tikėjimas jį pats susirado. Kunigas prisimena, kai dar besimokydamas mokykloje nusprendė sukti kunigystės keliu, tėvams šis sprendimas sukėlė daug nuostabos, nes lig tol sūnus nebuvo praktikuojantis tikintysis. 

„Turbūt sprendimas buvo jau 12-oje klasėje, prieš pat pabaigą. Ir galutinį, tokį gal lemiamą įtaką padarė žmogus, tiesiog tikintis žmogus, kuris gyveno tuo, tą ką kalbėjo. Tuo, kuo gyveno. Ir mane tai taip suintrigavo, sudomino. Man toks didelis klausimas buvo. Tiesiog atsivėrė dvasinis pasaulis, kad aš tada pagalvojau, kur čia galėtų būti geriausia gauti atsakymą. Galvojau, geriau negu kunigų seminarija nebus. Radikalu, bet man tada buvo aštuoniolika metų, o, kada jaunas žmogus kažkuo labai susidomi, jis labai dažnai net negalvoja daug kartų, jis tiesiog eina, daro tai su savo ugnimi ir veržlumu. Man taip nutiko. O paskui man tiesiog patiko šitas kelias“, – pasakoja kunigas.

Plačiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.