Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.30 16:50

Kaip kovoti su drėgme ir pelėsiu namuose?

Namuose ant baldų ar sienų pasirodžiusių mažų juodų dėmelių dažniausiai nepastebime. Kad namuose įsiveisė pelėsis, suprantame tik tada, kai jis išsiplečia. Kokią grėsmę jis kelia sveikatai ir kokių kovos priemonių reikėtų imtis?

Specialistų teigimu, pelėsis gali atsirasti ne tik dėl statybos broko, gyventojų aplaidumo, daug lemia ir Lietuvos klimato sąlygos – drėgmė lauke pusę metų viršija normas.

Pasak pelėsius naikinančios bendrovės vadovo Artūro Donskojaus, dažnai žmonės į pelėsį tiesiog nekreipia dėmesio, net nesusimąsto, kokią žalą jis daro sveikatai.

„Žmonės turi patys pagalvoti apie savo gyvenimo kokybę, dėl to, kad aspergilų šeimos pelėsiai yra tikrai nuodingi, čia yra ketvirtos patogeninės grupės pelėsiai ir būtent Lietuvoje yra paplitęs aspergillus fumigatus. Tai – vadinamasis skraidantis pelėsis. Sudaręs koloniją jis išmeta daug porų, kuriuos žmonės kvėpuoja, tokiu principu sudaro daug ligų, tokių kaip astma ir visokiausios alergijos“, – sako specialistas.

Norint pelėsio atsikratyti visam laikui, pirmiausia reikia pašalinti jo atsiradimo priežastį. Ji gali būti ir išorinė: nesandarios sienos, stogas ar langai, ir vidinė: drėgmė, atsiradusi dėl skalbimo, džiovinimo, maisto gaminimo ar net kvėpavimo. Radus priežastį, naikinamas pelėsis. Patariama tam naudoti chemines priemones.

Plačiau apie tai – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi