Lietuvoje

2017.01.30 16:57

A. Maldeikienė: „Agrokoncernas“ išnuomojo vienintelį automobilį

BNS, Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2017.01.30 16:57

Seime daugumą turinčių „valstiečių žaliųjų“ lyderio Ramūno Karbauskio valdomas „Agrokoncernas“ nuolat nenuomoja automobilių su įmone nesusijusiems fiziniams asmenims, teigia Lietuvos bankas (LB), išanalizavęs Seimo narės Aušros Maldeikienės prašymą išaiškinti, ar „Agrokoncernas“ nepažeidžia Vartojimo kredito įstatymo.

A. Maldeikienė sako, kad LB išvada įrodo R. Karbauskį melavus.

„Agrokoncernas“ centriniam bankui nurodė, kad 2016 metų vasario 10 dieną sudaryta automobilio pirkimo–pardavimo išsimokėtinai sutartis buvo vienkartinė, ji nutraukta šių metų sausio 16 dieną, BNS pranešė LB Komunikacijos departamento direktorius Giedrius Simonavičius. Anot jo, centrinis bankas neturi pagrindo laikyti „Agrokoncerno“ vartojimo kredito davėju.

Pagal šią sutartį automobilį „Range Rover“ iš „Agrokoncerno“ pirko buvusios Seimo narės Gretos Kildišienės mama Vladislava Mikalauskienė.

A. Maldeikienė sako, kad LB išvada įrodo R. Karbauskį melavus, kai jis viešai Seime sausio 17 dieną teigė, kad „tai (automobilių nuoma – BNS) yra normali praktika, išperkamosios nuomos sutartis, palūkanos ir visa kita, kaip priklauso, tokių žmonių, kaip Greta Kildišienė, mūsų verslo praktikoje yra šimtai tūkstančių“.

„Lietuvos bankas paneigė sausio 17 dieną spaudos konferencijos metu Seimo nario Ramūno Karbauskio viešai paskleistą informaciją, kad išperkamoji automobilių nuoma su įmone nesusijusiems fiziniams asmenims yra įprastinė „Agrokoncerno“ įmonės praktika“, – pranešime spaudai sakė A. Maldeikienė.

„Ir aš dabar juo turiu tikėti? Turiu tikrinti kiekvieną žodį“, – BNS sakė Seimo narė.

R. Karbauskis: buvau ne taip suprastas

R. Karbauskis 15min teigė nieko nemelavęs, tik turėjęs omenyje įvairius „Agrokoncerno“ skolinimo būdus.

„Mes labai daug skoliname išperkamosios nuomos būdu, tiktai klausimas – tikriausiai ji šneka apie vieną ar kitą įmonę, bet yra labai daug kontraktų, labai daug paskolų ir taip toliau. Jūs patys esate rašę, kiek mes esame pasiskolinę iš bankų ir paskolinę, tai čia jūsų pačių publikacijos analitinės. Tai šioje vietoje kuo skiriasi vienas skolinimo būdas nuo kito? Absoliučiai niekuo“, – sakė jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas atkreipė dėmesį, kad paaiškėjo daug atvejų, kai parlamentarai nuomojasi automobilius iš bendrovių.

„Aš nemelavau, nes man nėra ko meluoti, aš paprasčiausiai žinau, kad paskolų įvairiomis formomis, įvairiausių – žemės ūkio technika, kiti dalykai – yra išdalinta per tiek metų labai labai daug, be galo daug (...). Mūsų verslas įvairiomis formomis, šimtai ir tūkstančiai atvejų, kada įvairiausiomis formomis teikiamos paslaugos... o klientas sumoka procentus ir visa kita – viskas yra tvarkoje ir įmonės iš to gyvena “, – 15min teigė jis.

LVŽS pirmininkas pripažino, kad džiaugiasi, jog į viešumą iškilo kitos istorijos apie parlamentarų automobilius, todėl nebėra kaltinimo įmonei, esą ji neturėjo teisės nuomoti automobilio.

Portalo delfi.lt paskelbtos sutarties detalės rodo, kad galutinė automobilio kaina su mokesčiais siekė apie 47 tūkst. eurų. V. Mikalauskienė už automobilį buvo sumokėjusi 22 tūkst. eurų. Ji pernai vasarį pervedė 5 tūkst. eurų avansą, nuo kovo iki šių metų sausio kas mėnesį darė tūkstančio eurų įmokas, tačiau rugsėjį pervedė 7 tūkst. eurų įmoką.  

Vėliau paaiškėjus, kad G. Kildišienė nuo partijos bendražygių nuslėpė prieš dešimtmetį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galbūt iš darbovietės pasisavintų lėšų, „valstietė“ atsistatydino iš Seimo nario pareigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.