Lietuvoje

2017.01.30 17:28

Vasarį Lietuvoje – didelis Vokietijos karių ir tankų judėjimas

BNS2017.01.30 17:28

Vasario pradžioje į Lietuvą lėktuvu ir traukiniais atvyks keli šimtai Vokietijos karių, sudarysiančių šalyje dislokuojamą tarptautinį NATO batalioną, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Iš viso vasario 1–10 dienomis atvyks apie 450 karių ir maždaug šimtas įvairios karinės technikos vienetų, įskaitant tankus „Leopard 2“ ir pėstininkų kovos mašinas „Marder“.

Vokietijos kuopos perdislokavimą Lietuvos keliais vykdys praėjusią savaitę atvykusi Belgijos logistikos kuopa. Karinės kolonos, lydimos Lietuvos kariuomenės Karo policijos, maršrutu Šeštokai–Rukla visą savaitę įvairiu paros metu judės magistraliniais ir regioniniais keliais.

Atvykstančių Vokietijos pajėgų pagrindą sudaro kariai iš 12-osios mechanizuotosios pėstininkų brigados 122-ojo Vokietijos mechanizuotojo pėstininkų bataliono. Jie bus dislokuoti Rukloje.

Birželį pilnai susiformuosiantį batalioną sudarys daugiau nei tūkstantis karių iš kelių NATO valstybių. Vienetui vadovaus Vokietija.

Kiekvienoje Baltijos šalyje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį batalioną NATO sutarė pernai. NATO teigia taip reaguojanti į Rusijos intervenciją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.