Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.29 22:17

R. Kėvalas: išgydytą vaiką išleidome į namus, grįžo vėl sumuštas – nebeišgelbėjome

LSMU Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas, komentuodamas smurto prieš vaikus atvejus, sako, kad Lietuva atrodo tarsi kreivų veidrodžių karalystė. Kalbėdamas laidoje „Teisė žinoti“, dr. R. Kėvalas pasakojo apie ligoninėn atvežtą sukrėsto kūdikio sindromą patyrusį vaiką, kuris buvo itin sunkios būklės, tačiau jį pavyko išgelbėti.

„Tada tą vaiką išgelbėjom, išleidom į namus. Grįžo pas mus po aštuonių mėnesių tokios pat būklės kaip tas Kėdainių berniukas. Mirė pas mus skyriuje“, – pasakoja R. Kėvalas.

Pasak gydytojo, tokių vaikų daug ir beveik visada jie grįžta į tą pačią aplinką, kurioje žalojami ir tampa neįgaliais. 

„Mes gyvenam tokių kreivų veidrodžių šalyje. Žmonės, jeigu galima juos taip pavadinti, sužaloja savo vaikus, mes juos išgydome. Daugelis sužalojimų būna labai sunkūs, vaikai tampa neįgalūs, jie gauna pašalpas, grįžta į tą pačią šeimą ir tos šeimos gyvena ir iš tų pinigų. Už sunkią negalią, kiek aš žinau, mokama iki 600 eurų per mėnesį.

Ir štai koks paradoksas. Valstybė neįstengia apsaugoti pačios silpniausios visuomenės dalies – vaikų. Valstybė neužtikrina vaiko teisės būti apsaugotam nuo visų rūšių smurto. Valstybė, kuri 1995 metais ratifikavo Vaiko teisių konvenciją, ją nuolat pažeidinėja ir moka pinigus tiems, kurie tai daro“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Teisė žinoti“ kalba daugiau kaip 30 metų vaikų gydytoju dirbantis R. Kėvalas.

Šią savaitę Kėdainiuose, namuose, mirtinai sumuštas ketverių metų berniukas. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, kalbėdamas specialioje LRT TELEVIZIJOS laidoje, tuomet pareiškė, kad Lietuva turėtų atsižvelgti į kasmet Jungtinių Tautų pakartojamą rekomendaciją ir įstatymu uždrausti fizines bausmes vaikams. Tokią įstatymo pataisą naujosios kadencijos Lietuvos Seimas atidėjo jau tris kartus, jos oponentai teigia, kad toks reikalavimas būtų perteklinis, be to, įteisintų nebūtiną intervenciją į šeimos gyvenimą. 

Vasario 14 d. dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo šaukiama neeilinė Seimo sesija.

Plačiau apie prof. R. Kėvalo darbą – laidos „Teisė žinoti“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi