Lietuvoje

2017.01.28 17:42

Į Lietuvą atvyko NATO bataliono kovinės grupės logistiką užtikrinsiantys Belgijos kariai

BNS 2017.01.28 17:42

Vėlyvą penktadienio vakarą į Lietuvą keltu atvyko Lietuvoje kuriamo NATO tarptautinio bataliono kovinės grupės logistiką užtikrinsiantys ir Rukloje tarnausiantys Belgijos kariai kartu su technika. Koloną į Ruklą Jonavos rajone lydėjo ir eismo saugumą užtikrino Lietuvos kariuomenės Karo policija, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Nuo kitos savaitės prasidės ir Vokietijos karių, kurie sudarys NATO priešakinių pajėgų bataliono pagrindą, persidislokavimas iš nuolatinės vietos Bavarijoje į Lietuvą. Vėliau į šalį atvyks Nyderlandų ir Norvegijos kariai, kurie sudarys pirmąją NATO priešakinių pajėgų rotaciją. Planuojama, lad visi NATO priešakinių pajėgų bataliono padaliniai į Lietuvą atvyks iki birželio vidurio.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovaus Vokietija. 2017–2018 metų laikotarpiu batalione tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai – iš viso apie 1 tūkst. 200 karių.

NATO pernai sutarė kiekvienoje iš Baltijos šalių ir Lenkijoje dislokuoti po batalioną karių. Kiekviename iš jų bus apie tūkstantį karių. NATO teigia taip reaguojanti į Rusijos intervenciją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione.