Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Sekmadienį plojimais išlydėtas aktorius V. Šapranauskas

LRT.lt2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį miręs aktorius Vytautas Šapranauskas sekmadienį palaidotas Antakalnio kapinėse.

Ketvirtadienį miręs aktorius Vytautas Šapranauskas sekmadienį palaidotas Antakalnio kapinėse.

Kaip praneša naujienų portalas DELFI.lt, prieš išnešant urną į Antakalnio kapines, su velioniu atsisveikinti susirinko minia žmonių, užtvindžiusių Gedimino prospektą.

Nešant V. Šapranausko urną iš Mažojo teatro ir katafalkui važiuojant Gedimino prospektu, jis buvo išlydėtas gedinčiųjų žmonių plojimais. Aktorių taip pat palydėjo kolegos, nešini gėlėmis.

Antakalnio kapinėse žmonės pradėjo būriuotis likus gerai valandai iki aktoriaus V. Šapranausko laidotuvių.

Aktorius palaidotas Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

Prie Vytauto Šapranausko kapo duobės kalbėjęs režisierius Rimantas Tuminas prašė visų saugoti save ir geru žodžiu minėjo savo mylimą aktorių V. Šapranauską, kuris džiugino mus, laimino ir mylėjo. „Lai jo laimė jumyse gyvena“, – sakė režisierius, rašo DELFI.lt.

***

V. Šapranauskas gimė 1958 m. balandžio 19 d. Penktadienį aktorius būtų sulaukęs 55-erių metų.

Tik baigęs tuometę Vilniaus konservatoriją 1980-aisiais, aktoriaus karjerą V. Šapranauskas pradėjo Rusų dramos teatre. 1990-aisiais, susikūrus Vilniaus mažajam teatrui, tapo šios trupės nariu. Čia suvaidino garsiausius savo vaidmenis Rimo Tumino spektakliuose „Vyšnių sodas“, „Čia nebus mirties“, „Nusišypsok mums, Viešpatie“, „Maskaradas“, „Revizorius“.

1997-aisiais už kunigaikščio Zvezdičiaus vaidmenį „Maskarade“ jis pelnė „Kristoforą“ kaip geriausias metų aktorius.

Pastaruoju metu V. Šapranauskas vadino „Domino“ teatre, su humoro programa keliavo po Lietuvą. Aktorius vedė televizijos laidas, vaidino televizijos serialuose, sukūrė vaidmenų kine. Už paskutinį savo vaidmenį filme „Valentinas vienas“ šiemet aktorius nominuotas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.