Lietuvoje

2017.01.27 15:35

Kražių skerdiku pramintas R. Bekintis nuteistas iki gyvos galvos

Alvydas Januševičius, 15min.lt2017.01.27 15:35

Keturių žmonių nužudymu kaltintas Rimantas Bekintis išgirdo negailestingą nuosprendį – kalėjimas iki gyvos galvos. Išklausyti teisėjo susirinko nukentėjusieji, aukų artimieji.

Keturių moterų nužudymu kaltintas R. Bekintis nuteistas laisvės atėmimu iki gyvos galvos. Bausmę nuteistasis pradeda vykdyti nuo nuosprendžio paskelbimo dienos. Nuteistasis turės atlyginti ne tik turtinę, bet ir neturtinę žalą, kurią patyrė nužudytų moterų artimieji.

Teismas priminė, kad nusikaltimai padaryti R. Bekinčiui esant girtam. Jo psichinė būklė buvo tiriama. Nenustatyta, kad jis nusikaltimo metu galėjo būti nepakaltinamas. Nuteistojo gynyba tvirtino, kad dalį kaltės už tragiškus įvykius turėtų prisiimti įvairios institucijos: policija, probacijos tarnybos, nes vyras jau daugybę nuolat daro nusikaltimus.

Keturių moterų nužudymu ir apiplėšimu kaltinamas vyras teisme pripažino savo kaltę ir atsisakė paskutinio žodžio teisės.

Žudė dėl pinigų kasdien

2015 metų lapkričio 5 dieną pareigūnai sulaikė R. Bekintį. Kražiuose vyras sukėlė įtarimų, kai atėjo į parduotuvę kruvinomis rankomis. Iš viso miestelyje buvo rastos keturios jo aukos. Manoma, kad R. Bekintis jas nužudė dėl pinigų, kurių jam reikėjo alkoholiui nusipirkti.

2015 metų lapkričio 4 dieną namuose rastas 74 metų moters lavonas su durtinėmis žaizdomis kaklo srityje. Tą pačią dieną 18.16 val. vos už 900 metrų nuo aukos namų 81 metų senolės namuose aptiktos dar dvi nužudytos moterys: namo šeimininkė ir 52 metų senolę lankiusi socialinė darbuotoja. Vėlų vakarą, apie 22.33 val., tame pačiame kaime aptikta ir ketvirtoji auka – 55-erių moteris su išorinėmis smurto žymėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.