Lietuvoje

2017.01.27 15:16

E. Žiobienė: su konkrečiais smurto prieš vaikus atvejais turi tvarkytis savivalda

BNS 2017.01.27 15:16

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė sako, kad pagal dabartinį funkcijų pasidalijimą su konkrečiais smurto prieš vaikus atvejais turi tvarkytis savivalda.

Penktadienį lankydamasi Kėdainiuose, kur šią savaitę savo namuose buvo mirtinai sumuštas keturmetis vaikas, E. Žiobienė aiškino ne kartą raginusi centralizuoti vaiko teisių apsaugą, tačiau tam Seime nebuvo valios. Ji pabrėžė, kad dabar ministerija vaiko teisių skyriams vadovauja tik rekomendacijomis.

„Iš tikrųjų Vaiko teisių skyrius priima sprendimus pats savarankiškai. Ministerija, kuri yra vykdomojoje valdžioje ir nustato tvarką, šiandien vadovauja rekomendacijomis“, – sakė E. Žiobienė.

Dabartiniam reguliavimui ji pabrėžė nepritarianti: „Seimas per visus septynerius metus niekada nenorėjo centralizuoti vaiko teisių apsaugos (...). Visada siūliau, kad tai būtų centralizuota ir kad būtų bendras požiūris.“

Ji taip pat pažymėjo, kad nei kontrolierius, nei ministerija vaiko teisių skyrių vedėjų negali atleisti iš pareigų, nes vaiko teisių apsaugos skyriai pavaldūs savivaldybei.

„Yra skirtingos savivaldybės, skirtinga politika. Yra Vaiko teisių skyrius, jie sprendžia konkrečią kiekvieną situaciją. Jie bendradarbiauja su konkrečia policija, prokuratūra, darželiu ir visomis kitomis įstaigomis. Savivaldos (savo) teritorijoje tą turi susitvarkyti“, – aiškino kontrolierė.

E. Žiobienės komentarus po susitikimų Kėdainių rajone tiesiogiai transliavo Kėdainių portalas „Rinkos aikštė“.